Manjaro Deepin brak ikony w launcher

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne Inne Manjaro Deepin brak ikony w launcher

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #2296
    mars
    Forumowicz

    Witam, miałem dwie wersje środowiska programistycznego Idea IntelliJ i mi wykrywało jego starszą wersję ikonę. Ale mam też pobraną nowszą wersje Idea 2016.3, a tamtą 2016.2 usunąłem, obie w jednakowym katalogu. I teraz nie uruchamia mi się nowa wersja Idea, widnieje tylko w tym Launcher stara nieaktywna ikona Idea. Jak można się dostać do tego Launchera, aby dodać ikonę środowiska programistycznego Javy? Ewentualnie jak sprawić by ją wykrywało jak wcześniej, tyle że tą nowszą wersje?

    #2297
    pavbaranov
    Forumowicz

    Skąd brałeś te Intellij i jak je instalowałeś wersje? Jak odinstalowałeś wersję 2016.2?
    BTW: Intellij 2016.3 nie ma w Manjaro Stable.

    EDIT:
    Dobra, mniejsza o to.
    Odinstaluj intellij, takie jakie masz.
    Następnie wykonaj:
    yaourt -G intellij-idea-libs && yaourt -G intellij-idea-community-edition
    Powstaną Ci dwa katalogi: intellij-idea-libs oraz intellij-idea-community-edition.
    W obu masz plik PKGBUILD.
    Do pierwszego z nich ściągnij pierwszy z załączonych przeze mnie PKGBUILDów (podmień ten, który tam masz na załączony). Do drugiego katalogu pobierz drugi z PKGBUILDów, który załączam i podmień z tym, który tam jest.
    Będąc w tym katalogu wykonaj:
    makepkg -sirc
    Następnie przejdź do drugiego katalogu i dolinkuj tam (bo plik to ponad 300MB) plik źródłowy. Zakładając, że masz te katalogi tak:

    Pobrane
    |_ intellij-idea-libs
    |_ intellij-idea-community-edition

    wykonaj

    ln -s ../intellij-idea-libs/ideaIC-2016.3-no-jdk.tar.gz
    makepkg -sirc

    Jak niczego nie popierniczyłem, to powinno zadziałać.

    PKGBUILDy:
    Pierwszy
    Drugi

    #2299
    mars
    Forumowicz

    Dziękuje, ja po prostu nie instalowałem przez pacmana, tylko pobrałem raz obraz instalacyjny ze strony jetbrains 2016.2, przyszła mi aktualizacja w której pisało, że już nie da rady zrobić update do wersji 2016.3 Dlatego trzeba było pobrać nową najnowszą paczkę z ich strony. Obie odpalałem przez nemo, klikałem myszką, aby uruchomić plik idea.sh i wersja 2016.2 działała, można było dodać do launchera. A wersji 2016.3 nie wykrył mi Launcher z programami i nie reaguje wcale przez dodanie jej do tego docka na dole. Jak uruchamiam przez klikanie, to mi pod ikoną nemo się minimalizuje ten 2016.3. Poza tym z konsoli .idea.sh, czy tak przez nemo wszystko działa. Być może to są jakieś błędy DDE, ale nie ma co ta wersja Manjaro Deepin poza tym jest świetna, lekka. Raczej dłużej się z nią zaprzyjaźnię.

    #2300
    pavbaranov
    Forumowicz

    Za odpowiednie ustawienia danego programu w menu (a co za tym idzie możliwość uruchamiania stamtąd) odpowiada najczęściej plik nazwa.desktop, który winien być umieszczony w ścieżce /usr/share/applications/. Oczywiście o ile deweloperzy zadbali o dostarczenie takiego pliku, prawidłowo go napisali, oraz został on umieszczony w prawidłowym miejscu. Jeśli tak, to współczesne DE z łatwością „widzą” taką aplikację i automatycznie ją dodają.
    W powyższej ścieżce znajdują się „aplikacje” widoczne systemowo (każdy użytkownik będzie miał ją w menu). Możliwe jest jeszcze skorzystanie z lokalizacji ~/.local/share/applications/, gdzie można umieścić plik *.desktop dla danego użytkownika.

    Masz zatem 2 możliwości:
    – zainstalować to, co zaproponowałem,
    – poszukać pliku nazwa.desktop, przy czym owa nazwa to prawdopodobnie „idea” (tak przynajmniej jest w wersji, która znajduje się w repozytorium) i odpowiednio podmienić istniejące tam ścieżki by uruchamiana była obecna wersja Twojego IDE; niestety jeśli sam nie wiesz jak to zrobić, to musisz podać treść tych plików, bo nie wiem jak inni, ale ja nie mam tego programu.

    Nie chcę namawiać, ale preferowałbym pierwsze rozwiązanie, a na przyszłość instalację z repozytorium (albo inaczej – za pośrednictwem pacmana) praktycznie wszystkich programów, albowiem prowadzi to do porządku w systemie. Rozwiązanie, które podałem jest prostą, by nie powiedzieć prostacką, podmianą PKGBUILDów dla obu paczek, które znajdują się w repozytorium poprzez wskazanie tam nowej wersji programu i zmianie sum kontrolnych. Cała reszta nie została zmieniona, bowiem nie zostało nic zmienione w stosunku do wersji 2016.2 w zakresie instalacji programu. Taka instalacja dodatkowo powoduje zbackupowanie pewnych plików z ustawieniami tego środowiska.
    Trzecia opcja, to poczekać jeszcze chwilę i w repozytorium winna znaleźć się nowa wersja. Obecna wersja w Archu (2016.2.5) została już oflagowana jako przestarzała, zatem istnieje nadzieja, że zostanie zmieniona niebawem (a następnie przeniesiona do Manjaro). Oczywiście też możesz zainstalować tymczasowo wersję proponowaną przeze mnie, a gdy pojawi się ta sama, bądź nowsza w repozytorium „zainstalować” ją ponownie.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.