[SOLVED] Manjaro po polsku

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia [SOLVED] Manjaro po polsku

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5627
    khaz
    Forumowicz

    Witam.

    Linuksa używam od kilku lat. Ostatnio przez zmianę sprzętu zmuszony byłem do próbowania różnych dystrybucji. Manjaro udało się zainstalować i uruchomić. Miałem problem z przestawieniem myszy na leworęczną, okazało się, że ponowne uruchomienie systemu pomogło. Niemniej… wszystko jest po angielsku. Jestem bardzo zaskoczony. Do tej pory, na innych dystrybucjach, udawało się to łatwo i szybko zmienić, ale tutaj się zgubiłem. Stąd pytanie:

    Czy manjaro może używać języka poskiego jako domyślnego?

    Pozdrawiam,

    Khaz.

    #5628
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Manjaro-settings-manager masz zakładkę Language. Tam dodaj polski język.
    Tak to wygląda

    #5629
    khaz
    Forumowicz

    Czy chodzi o ten program (zrzuty ekranu)? Gdzie jeszcze dodać polski?

    #5632
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Tak. W zakładce obok language pakages doinstaluj polskie pakiety i reboot.

    Attachments:
    #5634
    khaz
    Forumowicz

    Zrobiłem tak: odinstalowalem pakiet z agielskim, uruchomiłem ponownie i już jest po polsku.

    Czy manjaro częściej trzeba uruchamiać ponownie po wprowadzeniu zmian, w porównaniu z innymi dystrybucjami?

    #5635
    JaOrazInni
    Forumowicz

    Nie trzeba…ale tutaj załadowany był język angielski…
    Ustawiony był on jako język główny systemu. Jako, że nie ustawiłeś innego to system korzystał z niego aż do restartu maszyny.
    Manjaro zaraz po mincie, ubuntu itp jest chyba najprostszym systemem. Weź sobie antergosa jest fajniejszy…

    #5636
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Weź sobie antergosa jest fajniejszy…

    A ma manjaro-settings-manager lub odpowiednik?
    Tak z ciekawości tylko pytam. Manjaro spełnia moje wymagania w 100%.

    #5637
    JaOrazInni
    Forumowicz

    Zauważ, że dałem manjaro do tych łatwych linuksów.

    Na plus manjaro(to czego nie ma np antergos):
    -Wymieniony manjaro-settings-manager, który pozwala wrzucać kernela bez wiekszych problemów, zmieniać języki itd
    -Na start ma kernel LTS
    -Jeszcze do pewnego czasu był jednym z nielicznych, który poprawnie odpalał instalator i system na grafice nvidia10x
    (teraz na szczęście bez grtzebania w antergoisie i on to potrafi ale wrzuca sterowniki otwarte)

    Na plus antergosa:
    -świeże paczki (jest to i minus)
    -lepsze wspracie systemu (antergos jest bardzo zbliżony do archa)
    -działa na nim grub customizer (dla kogoś kto nie chce grzebać w plikach)

    Sporym minusem jest to, że sterowniki do nvidii 10x instalują się w wersji open(chyba, że ściągnie się zmodowaną wersje iso albo zrobi się wszystko ręcznie). Na szczęście są poradniki ewentualnie ja pomogę.

    Poleciłem mu antergosa gdyż moim zdaniem po wcześniejszej zabawie z instalacją i konfiguracją jest on mimo świeższych paczek bardziej stabilny (moje odczucie). A większość podstawowych problemów rozwiąże on zaglądając na forum manjaro.pl ;)

    #5989
    zaba44
    Forumowicz

    Podepnę się pod temat. Można doinstalować także polskie tłumaczenie do polecania man?

    #5995
    Avatar photonapcok
    Administrator
Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.