Manjaro problem z instalacją Blendera

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Inne Manjaro problem z instalacją Blendera

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8783
    yanek83
    Forumowicz

    Witam
    Od dziś mam Manjaro 18.0 KDE dostępnego z linku w zasadzie miałem wcześniejsze wersje tego systemu na komputerze. Problem polega na tym że poprzez instalacje z terminala lub yaourt-gui (wersja 1.4) próbuję zainstalować 3 aur/blender-2.8-git 2.8.r83145.10540822dcc-1 (6) (2,43), niestety budowanie kończy się błędem

    ==> Rozpakowywanie źródeł...
      -> Tworzenie kopii roboczej repozytorium blender git...
    Cloning into 'blender'...
    done.
    Checking out files: 100% (8916/8916), done.
    fatal: 'origin/blender2.8' is not a commit and a branch 'makepkg' cannot be created from it
    ==> BŁĄD: Wystąpił błąd podczas tworzenia kopii roboczej repozytorium blender git
        Przerywam...
    ==> BŁĄD:Makepkg nie był w stanie zbudować blender-2.8-git.
    ==> Powtórzyć budowanie blender-2.8-git?[t/N]
    

    Kojarzy się komuś jakieś rozwiązanie takiego problemu?

    #8784
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    A dlaczego instalujesz Blender-a z AUR? przecież Blender jest dostępny w repo Manjaro.
    sudo pacman -S blender

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #8785
    Avatar photonapcok
    Administrator

    @Robert75 Blender 2.79 a 2.8beta to dwie różne bajki.

    @yanek83
    – używając AUR warto zaglądać na stronę danego pakietu -> https://aur.archlinux.org/packages/blender-2.8-git/ tam w komentarzach masz wytłumaczone o co biega.

    BTW. Blendera można w banalny sposób zainstalować ze strony domowej -> https://builder.blender.org/download/
    Dostępne są codziennie(?) kompilowane binarki, które wystarczy pobrać i wypakować.

    #8786
    yanek83
    Forumowicz

    Witam
    Drogi Napcok jedną z takich binarek wypakowałem dokładnie pierwszą z góry pod twoim linkiem i przydzieliłem prawo do uruchamiania dla blender.desktop i nic to nie dało. Próba uruchomienia zakończyła się komunikatem jak poniżej.
    komunikat
    Próbowałem szukać aplikacji appimages ale jeszcze nit tej wersji nie wykreował. Najdziwniejsze jest to że we wcześniejszej wersji Manjaro nie było z tą wersją problemów.
    Co do AUR jeszcze do tej pory nic mi żadna z tego repa nie sknociła.

    #8787
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Pobrałem tego blendera, wypakowałem i działa bez żadnych kombinacji odpalany po prostu poprzez binarkę – plik blender w tym samym katalogu.
    Jeśli chcesz koniecznie odpalać z pliku desktop to musisz odpowiednio zmodyfikować zmienną Exec
    – podając pełną ścieżkę do binarki blendera.

    To, że żadna paczka z AUR ci nic nie sknociła – nie ma żadnego związku z moją zdroworozsądkową radą dotyczącą czytania komentarzy na stronie AUR – gdybyś je czytał nie byłoby prawdopodobnie tego wątku na forum – bo rozwiązanie podane jest tam na tacy. (Swoją drogą ciekaw jestem jak długo kompilowałby się Blender ze źródeł).

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.