[SOLVED] Monitorowanie oraz zmiana prędkości wentylatora karty graficznej.

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] Monitorowanie oraz zmiana prędkości wentylatora karty graficznej.

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5390
    Avatar photoRikoDEV
    Forumowicz

    Witajcie użytkownicy,
    przychodzę na to forum z pytaniem czy istnieje jakiś program pod manjaro w którym mógłbym monitorować oraz zmieniać prędkość wentylatora mojej karty graficznej Geforce GT 730. Problemem jest zbyt niska domyślna prędkość wentylatora przez co moja karta graficzna przegrzewa się (problem występował na windowsie, stosowałem program MSI Afterburner który dobrze działał). Monitorowanie nie musi być w jednym programie!

    Dodam że jestem początkującym użytkownikiem linuxa.

    #5391
    Avatar photoZanonimizowany
    Forumowicz

    Witaj,
    do monitorowania różnych parametrów – Psensor , a jeszcze lepiej GKrellM. Jak i czy w ogóle się da regulować obroty tego nie wiem.
    A może NVclock?

    #5392
    Avatar photoJaOrazInni
    Forumowicz

    #5393
    Avatar photoJaOrazInni
    Forumowicz

    Sprawdziłem u siebie i działa…

    Dodaj taką linijke do pliku /etc/X11/x.org.conf.d/90-mhwd.conf

    Option „Coolbits” „4”

    Aktywuje to obsługę wiatraka w nvidia-settings. Ponoć gdy zamiast 4 wpisać 5 ma się więcej opcji

    Pojawaia się taka opcja w nvidia-settings(ODPALAŁEM I DZIAŁA)

    #5408
    Avatar photoRikoDEV
    Forumowicz

    @JaOrazInni plik o którym mówisz jest pusty, zapomniałem dodać że jestem na xfce oraz najnowszym manjaro 17.0.2.

    #5409
    Avatar photoJaOrazInni
    Forumowicz

    Możesz to mieć w xorg.conf lub pliku o podobnej nazwie /etc/X11/mhwd.d/ *.conf.
    Tak czy inaczej zerknij w plik xorg.conf jeżeli go posiadasz to tam będziesz miał inofromacje o grafice a jeżeli nie to zerknij na drugą część pierwszego zdania. (ale zakręciłem)

    (Byłem dobry w linuksa jakieś 10 lat temu teraz wszystko jest pozmieniane ^^)

    ewnetualnie daj info co masz w katalogu x11

    #5410
    Avatar photoRikoDEV
    Forumowicz

    Plik był pod nazwą nvidia.conf i wartość dodałem, jednak nie widzę tej opcji po przejściu do nvidia x server settings mam wykonać restart komputera?

    #5411
    Avatar photoJaOrazInni
    Forumowicz

    Reset PC by się przydał

    Swoją drogą dodałem linijke o aktywacji obsługi wiatraków do nvidia.conf i również działa… Nie wiem czemu jest to duplikowane. Powinien być jeden plik z confingiem i problemów by było mniej.

    A obsługę wiatraków będziesz miał w zakładce termal settings

    #5412
    Avatar photoRikoDEV
    Forumowicz

    Dziękuje za pomoc po restarcie pc działa. :)

    #5413
    Avatar photoJaOrazInni
    Forumowicz

    Daj znać czy z wartością 5 masz więcej opcji ^^ mi się nie chce pliku edytować

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.