Montowanie partycji NTFS

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Montowanie partycji NTFS

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3138
    lborkowski
    Forumowicz

    Nie potrafię zamontować wcześniej utworzonej partycji w NTFS (z danymi) i partycji z Windows 10 po instalacji najnowszego M. z xfce. Liczę na pomoc.

    #3139
    pavbaranov
    Forumowicz

    Nie potrafię zamontować wcześniej utworzonej partycji

    Nie potrafimy dojść tego co masz na myśli.

    #3169
    czapnaper
    Forumowicz

    Pierwsze co przychodzi do głowy to wyłączenie funkcji fast startup w windows 10 która uniemożliwia korzystanie z partycji NTFS na linux,jeżeli to masz zrobione i nadal nie działa to musisz bardziej sprecyzować swój problem.

    Manjaro KDE/Xfce - CPU - i5-7300HQ - GPU - Intel/NVIDIA GP107M [GeForce GTX 1050 Mobile]

    #3186
    JaOrazInni
    Forumowicz

    Tak jak odpowiedział @czapnaper najprawdopodomniej jest to wina włączonego trybu szybkiego uruchamiania w windowsie. Jeżeli chcesz ją wyłączyć wejdźw:
    Panel sterowania -> opcje zasialania -> po lewej „wybierz działanie przycisków zasialania-> w oknie, któr się pojawi wybierz „Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępnie” -> odznacz „Włącz szybkie uruchamianie” -> zapisz i restart.

    BTW to szybkie uruchamienie i tak mi żadnej różnicy nie robiło.

    #3193
    Avatar photoLinGruby
    Forumowicz

    @lborkowski sprawdź CheckDisk w Wierszu Poleceń CMD na win10

    https://spece.it/windows-serwer-artykuly/checkdisk-chkntfs-sprawdzanie-integralnosci-plikow-naprawa-blednych-sektorow

    Bo jak źle zamkniesz system win 10 to partycji NTFS nie zamontujesz, przerabiałem to kilkukrotnie ;-)

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Linux User #592024
    System: Host: arch-bspwm Kernel: 4.19.5.ll6-1-lingruby-git+ x86_64 (64 bit gcc: 8.2.1)
    Desktop: mwm info: polybar wm: bspwm 0.9.5 dm: lightdm Distro: Arch Linux
    Machine: Device: laptop System: Acer product: Aspire E5-571

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.