Może się komuś przydać

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Projekty Inne projekty Może się komuś przydać

Oglądasz 15 posty - 31 do 45 (z 54 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3113
    pavbaranov
    Forumowicz
    #3437
    pavbaranov
    Forumowicz

    Dostosowanie makepkg.conf tak, by kompilator budował program dla naszego procesora.

    #3450
    pavbaranov
    Forumowicz

    Grub-Imageboot – czyli upraszczamy sobie uruchamianie ISO bezpośrednio z dysku.

    #3451
    pavbaranov
    Forumowicz

    Dalsza część kompilacji programów z flagami procesora – qmake cz.2

    #3528
    pavbaranov
    Forumowicz
    #3586
    pavbaranov
    Forumowicz
    #3976
    pavbaranov
    Forumowicz

    Jak uruchomić Manjaro, gdy to się nie uruchamia (np. po aktualizacji).
    Oczywiście w ten sposób uruchomimy wyłącznie sesję konsolową.
    Porada jest właściwa dla wszystkich systemów korzystających z systemd.

    #4239
    pavbaranov
    Forumowicz

    Rozwiązanie wprawdzie dla Archa, jednakże w Manjaro postępujemy podobnie: jak sobie radzić w sytuacji, gdy przy instalacji bądź aktualizacji otrzymujemy informację, że nie może być wykonana, albowiem jakiś plik istnieje już w systemie plików.

    #4252
    pavbaranov
    Forumowicz

    I krótko o instalacji pakietów. Wprawdzie w Archu, ale szczególnie dla osób korzystających z Manjaro testing jest to rozwiązanie prawidłowe.

    #4306
    pavbaranov
    Forumowicz

    KMail pobiera widok katalogu, trwa to długo, a my chcemy się zapoznać/wysłać pocztę bardzo szybko… Szybkie rozwiązanie.

    #4307
    Avatar photoUlther
    Moderator

    Jeśli ma się komuś przydać to niżej przedstawiam rozwiązanie na jeden z błędów.
    Jeśli wystąpił błąd podobny do:

    /usr/lib/libssl.so.1.1 not found

    Oznacza ze nie masz zaktualizowanych zestawów pakietów.
    Rozwiązaniem będzie:

    sudo pacman-mirrors -g
    sudo pacman -Syyu
    #4327
    pavbaranov
    Forumowicz

    Niebawem pewnie i w Manjaro taki problem będzie: packagekit, który dla instalacji nie wymaga uprawnień roota.
    Jeśli jest inaczej – proszę o informację, albowiem wówczas wpis jest bez sensu.

    #4329
    pavbaranov
    Forumowicz

    Walczymy z zablokowaną bazą pacmana, a w zasadzie to próba wytłumaczenia w ogóle dlaczego tak się dzieje.

    #4330
    Avatar photoGary58
    Forumowicz

    Plik istnieje jeśli jesteś pewien, że menedżer pakietów nie jest już uruchomiony, możesz usunąć /var/lib/pacman/db.lck

    No właśnie czasami tak miałem, że chciałem uruchomić Pamac a tu , że już jest uruchomiony (bo chyba z tym to się wiąże). Nie wiedziałem jak skorzystać z uruchomionego Pamaca, bo go nie widać, chciałem zabić proces ale też nie wiedziałem dokładnie który więc uruchamiałem pc ponownie. Mogłem usunąć plik „db.lck’ ale nie byłem pewien jak postąpić bo pisało ,że można go usunąć jak jesteś pewien , że menedżer pakietów nie jest uruchomiony. Jeśli nie mogłem się tam dostać to wg mnie był uruchomiony. Za kolejnym razem jednak usunąłem plik i też podziałało.

    #4331
    pavbaranov
    Forumowicz

    Wprawdzie nie dotyczy to pamac, ale jeśli chodzi o octopi, to mogę podrzucić jego PKGBUILD wolny od octopi-notifier. Oczywiście nie zobaczymy, że są jakieś aktualizacje, ale za to zwolnimy nieco zasobów, na pewno w tle nie będzie działał – IMO zbędny – proces, który ma uprawnienia root, a zatem zwiększymy nieco bezpieczeństwo, no i na pewno nie będzie już występować kolizja między działającym w tle procesem (w zasadzie to usługą sytemd) octopi-notifier, a próbą zainstalowania jakiejś paczki.

Oglądasz 15 posty - 31 do 45 (z 54 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.