Nagły zanik Boota manjaro

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne KDE Nagły zanik Boota manjaro

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #7019
    Fiszek
    Forumowicz

    Witam
    Od pewnego czasu używam Manjaro jako głównego systemu i wszystko było ok (gdyby nie okazjonalne granie całkiem bym się przesiadł). Problem narodził się dziś. Mianowicie po zakończonej sesji w Manjaro przelogowałem się na WIN10 aby:
    *Zrobić porządek z muzyką (posortować etc.)
    – Na manjaro widzę partycję z multimediami ale żeby słuchać muzyki muszę wcześniej wejść przez explorator do np Dane/muzyka/hh i wtedy program widzi pliki inaczej nie daje rady.
    – Na manjaro nie mogę modyfikować ani usuwać plików z dysków z multimediami
    – Na / i /home wszystko jest ok

    No więc poprzenosiłem zauważyłem że svchost.exe działał więc zapewne jakaś niewidzialna aktualizacja się pobrała zagrałem w cs-a z kumplami i myślę idę z powrotem na Manjaro nic po mnie w Windowsie i tu BOOM nie ma manjaro, po restarcie/wyłączeniu i włączeniu brak okna bootowania do wyboru
    Co zrobić miałem na manjaro już kilka plików których nie chcę stracić.

    W biosie też dostępny tylko Windows Boot manager
    Dodam że wcześniej żonglowałem już systemami M/W W/M (krótkie chwile na win10) i wszystko działało dopiero dzisiaj po tej dłuższej obecności na win 10 są problemy

    Po włożeniu pendrive-a z manjaro i probie znalezienia bootloadera widać efi/boot/boot x64.efi i efi/manjaro/grubx64.efi + ze 3 booty z windowsem.
    czy kliknę manjaro czy bootx64 wywala napis
    WELOME to GRUB
    error:unknown filesystem,
    Entering rescue mode…
    grub rescue>

    i co bym nie wpisał to nie rozpoznaje help/info/i/manjaro/update/exit/quit wywala unknown command

    próbowałem tego ale nie daje rady

    Chroot – przywracanie gruba

    #7024
    Avatar photoazja
    Moderator

    … ciekawe narzędzie – kilka razy już miałem okazję używać i jestem zadowolony:
    https://distrowatch.com/table.php?distribution=rescatux
    https://www.supergrubdisk.org/rescatux/

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.