Nagrywanie pendrive programem Rufus

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie Nagrywanie pendrive programem Rufus

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #4482
    macieslaw
    Forumowicz

    Zazwyczaj nagrywam bootowalny iso linuksa programem Rufus na windowsie. Zawsze miałem jedną partycje na pendrive po nagraniu. Dzisiaj formatowałem i nagrywałem pendrive kilka razy (bo czesto mam problemy ze pendrive zmienia swoj rozmiar na mniejszy, pomaga program HP Disk format tool) i potem już Rufus robił mi na pendrivie 3 partycje: jedna około 30 mb efi, druga 1,90 gb manjaro, czyli tyle ile ma iso manjaro, a trzecia partycja wolna przestrzen. Nie wiem co sie dzieje czy program wariuje, czy z moimi pendrivami zaczyna sie cos dziać (a czesto nagrywam rozne linuksy na nie).

    Niby dzisiaj zainstalowałem manjaro bez problemu, działa ok, ale skąd mogę mieć pewność, że pendrive nagrał się dobrze?

    #4488
    Avatar photoazja
    Moderator

    … sprawdź, czy to samo dzieje się na LiveCD, jeżeli masz taką możliwość.

    … co do pytania, czy ISO dobrze się nagrało, to możesz porównać *.sfs z *.md5 w:
    /manjaro/x86_64
    lub
    /manjaro/i686
    w zależności od wersji.

    … również porównanie zawartości ISO, z tym co masz na pen’ie (-> doublecmd / totalcmd – ale chyba nie gołe, tylko z dodatkami. Nie pamiętam, bo mam od zawsze).

    … do nagrywania ISO na pen’a, pod windows’ami, polecam Universal USB Installer. Nigdy mnie nie zawiódł i możesz nagrać ISO bez usuwania zawartości pen’a (!), na partycji NTFS (!). Masz pen’a z boot’ującym się systemem, a gdy nie potrzebujesz live’a, to zapisujesz (na tej samej partycji, albo obok) muzę lub zdjęcia z imprezy. Z ISO Manjaro działa – nie wiem jak z innymi dystrybucjami. Muszę sprawdzić, czy pod Wine będzie równie sprawny i czy jest coś podobnego, ale natywnego dla Linux’a.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.