Naprawa luki CVE-2016-0728

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Inne Naprawa luki CVE-2016-0728

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #943
    pavbaranov
    Forumowicz

    Pojawiła się informacja o luce w kernelu. Jest też patch, który ją łata. Nie śledzę kerneli w Manjaro – sądzę, że powinna ona zostać naprawiona (a stosowna nowa wersja kernela winna się pojawić dzisiaj lub wczoraj). Jeśli jednak ktoś samodzielnie kompiluje kernele, to tutaj przedstawiam co należy wykonać. Dotyczy to także osób, które mają kernele z tzw. nieoficjalnych repozytoriów, gdzie trzeba sprawdzić, czy została łatka nałożona (o ile jest udostępniany PKGBUILD, jeśli nie, to w ogóle używanie takiego kernela odbywa się na ryzyko używającego) lub z AUR, gdzie również należy sprawdzić, czy nie ma nowej wersji, która już patch nakłada – jeśli tak, to wykonać aktualizację takiego kernela, w przeciwnym przypadku – postąpić jak w poradniku.

    #944
    Avatar photonapcok
    Administrator

    @pavbaranov: dzięki za info i poradnik.

    Dodam tylko, że obecnie w Manjaro załatany jest tylko linux41

    Więcej tu https://github.com/manjaro/packages-core/issues/28

    #946
    pavbaranov
    Forumowicz

    Teoretycznie, o ile zostały przebudowane kernele „ubuntowe”, które utraciły wsparcie upstreamu (inna sprawa, że nie mam pojęcia jak można ich używać ;)), to jeśli zostały udostępnione ich nowe wersje dzisiaj, to winny być one już oparte o nowe wersje źródeł od Canonicala, które winny już zostać dzisiaj uzupełnione o tę łatkę.

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.