Netrunner

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Poradniki Netrunner

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1222
    bulek20
    Forumowicz

    Witam proszę o pomoc z instalacją Netrunnera , chcę zainstalować na patrycji 100 GB obok windowsa i pytanie jakie trzeba stworzyć patrycje ?

    #1223
    pavbaranov
    Forumowicz

    Zerknij sobie na coś, co kiedyś popełniłem. Być może coś Ci to pomoże. Oczywiście ten podział dotyczy tej 100GB partycji.
    Każdy ma jakieś swoje preferencje zależne od sposobu wykorzystania dysku. Osobiście mam zwykle ok. 16GB tzw. partycji głównej (/), która zwykle nie jest wykorzystana większym stopniu niż jakieś 50-60%, swap w wielkości odpowiadającej RAM (tak, mam, ale to akurat można, ale nie musi się mieć – wszystko zależne od ilości RAM, tego, czy masz zamiar korzystać z usypiania systemu do RAM itp. – jeszcze nie widziałem by system mi z tego skorzystał przy pracy. Reszta /home.
    Skoro chesz instalować obok Windows, to wiele też zależy od tego jaki to Windows oraz czy chcesz wymieniać między obu systemami pliki. Można to zrobić sambą, można zrobić jakąś partycją, którą czyta i Windows i linux. Wielkość takiej partycji zależna od tego co chcesz tam trzymać i co chcesz trzymać w /home. W tej ostatniej partycji, jeśli nie trzymasz tam żadnych dokumentów (przez co rozumiem każdy plik „odtwarzany” przez jakąś aplikację) linux trzyma praktycznie wyłącznie pliki konfiguracyjne, które nie zajmują wiele miejsca oraz ewentualnie (jeśli korzystasz w ten sposób) pliki związane np. z programem pocztowym, które już zajmują więcej miejsca.
    Uniwersalnej metody nie ma. Wszystko zależne od tego w jaki sposób chcesz korzystać z komputera, wymieniać dane itp.

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.