Nie umiem zainstalować Manjaro KDE.

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne KDE Nie umiem zainstalować Manjaro KDE.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3630
    wojteeek
    Forumowicz

    Witam, nigdy nie instalowałem linuxa i wybór padł na Manjaro KDE (tak wiem są łatwiejsze, ale pomimo tego chce zainstalować manjaro) jednakże mam problem z instalacją. Mam UEFI i zmieniam boot priority na USB (na którym jest linux zabootowany programem Linux Usb Live Creator). Jednakże po załadowaniu otwiera się jakaś konsola z grub. Nie umiem z gruba instalować liczyłem na jakieś menu graficzne a tu takie coś? Proszę o pomoc krok po kroku. Dodam, że dysk SSD jest nowy i nie ma na nic nic. SSy w załączniku.

    Attachments:
    #3633
    pavbaranov
    Forumowicz

    Sorry – ślepy już jestem – nic nie widać na tych zdjęciach. Po pierwsze „wypal” sobie pendrive tak, jak na wiki Manjaro. Potem zobacz co i jak. W BIOS musisz mieć ustawione bootowanie z USB.

    #3638
    wojteeek
    Forumowicz

    Przepraszam za jakosc zdjec. Wypalilem programem Rufus i wszystko dziala swietnie. Tyle, ze podlaczajac modem Internetu z PLAY wykrywa go jako pendrive jak moge to ogarnac? Druga sprawa jak zrobic aby po dodaniu jakichs plikow do katalogu Pulpit automatycznie wyswietlaly sie na pulpicie? Pulpit jest czysty, jedyne co to jak przeciagne z katalogu Pulpit plik na pulpit to ikona jest, tyle ze chcialbym zrobic tak, aby usuwajac pliki z pulpitu usuwaly sie takze z katalogu Pulpit i na odwrot – czy tak sie nie da? Prosze o pomoc z gory dziekuje.

    #3641
    pavbaranov
    Forumowicz

    Napisz po ludzku, bo nic już nie rozumiem. Manjaro z pendrive startuje, czy nie? Jeśli wszystkie Twoje obecne pytania są innym tematem/problemem to załóż nowy wątek. Tak się po prostu nie da. Nikt nie jest Twoim prywatnym supportem i każdy chce korzystać z forum i porad. Jeśli jedno się udało – zamknij (powiedz jak zrobiłeś) i załóż nowy.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.