Oficjalne forum i wiki niedostępne

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum organizacyjne Ogłoszenia Oficjalne forum i wiki niedostępne

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #332
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Wystąpiły problemy z dostępem do oficjalnego forum oraz wiki Manjaro. Problemy wynikają z tego, że zapomniano odnowić certyfikaty SSL.
    Jeśli jednak chcecie odwiedzić forum lub wiki jest na to sposób – wystarczy zmienić datę :)

    sudo date -s 2015-04-06 +09

    #334
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Ech … jak zrobić 78 „brandowanych” motywów do Manjaro to wiedzą, ale o odnowieniu certyfikatu przecież nie trzeba pamiętać …

    #335
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Wychodzi na to że dużo łatwiej o grafików, niż o kogoś kto by się na poważnie zajął administrowaniem serwerów. Kilka miesięcy temu zaginęła przecież strona domowa. Cóż zdarza się :)

    Lepszym sposobem, aby się dostać na forum i wiki (niż zmienianie daty systemowej z pierwszego posta) jest zainstalowanie midori – ponoć pozwala wejść na te strony.

    Edit… „Nowe prywatne okno” w Firefoxie też pozwala na zaakceptowanie certyfikatu i wejście na te strony.

    #356
    pavbaranov
    Forumowicz

    Niektóre przeglądarki (na pewno Qupzilla, Otter-Browser, FF, nawet Chromium – choć jest to bardziej skomplikowane) dają możliwość zaakceptowania wadliwego (czyt. przestarzałego) certyfikatu i wejście na forum/wiki Manjaro. Opera nie daje takiej możliwości.

    #380
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Na szczęście problem został już rozwiązany.

    #397
    Avatar photoaquila
    Moderator

    A ja przy tej okazji zainstalowałem Midori i jestem pod wrażeniem. Szybkość, obsługa bez problemu flash i korzysta z DuckDuckGo więc jesteśmy z dala od inwigilacji przez Google. Zostanie na dłużej a już jest jako główna na moim Manjaro :)

Oglądasz 6 posty - 1 do 6 (z 6 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.