ONVIF Device Tool dla Nencio

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Projekty PKGBUILDS ONVIF Device Tool dla Nencio

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5407
    pavbaranov
    Forumowicz

    @Nencio – Budować się buduje. Instalować – instaluje. Czy działa – nie mam pojęcia i nie mam pojęcia, do czego służy.
    Prawdopodobnie nie jest problemem wersja VLC i na 99% nic Ci nie zmieniło w systemie JDownloader i java. Program w ogóle nie jest związany z javą.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że diabeł pn. onvif-device-tool ma na sztywno ustawione poszukiwanie swoich bibliotek w debianowej lokalizacji /usr/local/lib, której Arch nie zna (tu jest /usr/lib) i nie powinien dopuścić. Jeśli nie będzie działać, to tu należy szukać problemu.
    Nie bardzo chcę ingerować w system katalogów Archa i nie bardzo wiem co z tym fantem można zrobić. Niestety źródła kosztują 2000$ i raczej mało opłacalne jest ich kupno by zrobić jedną paczkę :)

    PKGBUILD:

    pkgname=onvif-device-tool-deb
    pkgver=16.05.20160518
    pkgrel=1
    pkgdesc="Qt-based ONVIF GUI client"
    arch=('x86_64')
    url="http://www.lingodigit.com/onvif_nvc.html"
    license=('custom')
    depends=('qt5-base' 'vlc')
    install=onvif-device-tool.install
    source=("http://www.lingodigit.com/onvif/onvif-device-tool_16.05-20160518_Xenial_amd64.deb")
    md5sums=('b442a55769939ccf61b28921099b46f1')
    
    prepare() {
        cd $srcdir
        tar -xvf data.tar.xz
        }
        
    package(){
        cd $srcdir
        mkdir -pv ${pkgdir}/usr/bin
        cp -fv ./usr/local/bin/* ${pkgdir}/usr/bin
        mkdir -pv ${pkgdir}/usr/lib
        cp -fv ./usr/local/lib/* ${pkgdir}/usr/lib/
        }

    onvif-device-tool.install

    post_install() {
    
        ln -s /usr/lib/libVLCQtCore.so.1.1.0 /usr/lib/libVLCQtCore.so.1.1
        ln -s /usr/lib/libVLCQtWidgets.so.1.1.0 /usr/lib/libVLCQtWidgets.so.1.1
    }

    PS: debtap robi nieco inny PKGBUILD i wskazuje ponadto na następujące zależności: 'hicolor-icon-theme’ 'openssl-1.0′ 'zlib’.
    Kompletnie też nie rozumiem po co tak w przypadku debtap, jak i w przypadku debiana w post-install wpierw są tworzone dowiązania jak w pliku onvif-device-tool.install, a następnie występuje pre-remove, w którym są one (dowiązania) usuwane. Jakoś nie widzę w tym sensu i pozostawiam bez tej sekcji.

    #5415
    Nencio
    Forumowicz

    @pavbaranov bardzo ci dziękuję i sorki za kłopot. Wieczorkiem na spokojnie przetestuję.

    #5416
    pavbaranov
    Forumowicz

    Żaden kłopot.

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.