[SOLVED] Openbox – "koślawe" literki w przeglądarkach www.

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne Fluxbox/Openbox [SOLVED] Openbox – "koślawe" literki w przeglądarkach www.

Oglądasz 11 posty - 1 do 11 (z 11 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6710
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Bawiłem się w ustawieniach i od tego czasu literki we wszystkich przeglądarkach www wyglądają koślawo.
    Mam taką teorię, że to przez ustawienia:
    <Preferencje> -> <Wystrój i ikony> -> <Czcionka>
    Tam jest <Przyciąganie do siatki> i <Geometria pod-pikseli> i ustawione jest odpowiednio <Lekki> i <RGB>.
    Próbuję zmienić na <Brak> w obu pozycjach, niestety po zamknięciu okna <Preferencje wyglądu> i po ponownym wejściu ustawienia wracają do stanu pierwotnego.
    Jak to naprawić?

    #6715
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Mówimy o programie LXApperance?
    Mam tak samo „Lekki” i „RGB” i czcionki wyglądają OK (nie jestem pewien czy te ustawienia mają w ogóle wpływ na Openboxa)
    Sprawdź ustawienia czcionek w Obramowanie okien -> Pasek tytułu/Różne oraz w Widżety

    #6718
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    A jakie czcionki są u Ciebie ustawione? Mógłbyś rzucić okiem?

    #6720
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Noto Sans Regular i Droid Sans Regular

    Ale przeglądarki www też mogą mieć swoje ustawienia jeśli chodzi o czcionki.

    #6743
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Niestety, nie pomogło. Okazuje się, że problem z czcionką występuje nie tylko w przeglądarkach www, ale w ogóle wszędzie – w oknach, menu, itd.
    Nie wiem co mogłem sknocić, grzebałem tylko w ustawieniach.

    A tak to mniej więcej wygląda

    flameshot_screenshot

    Dodam, że na innych stronach wygląd czcionki jest jeszcze bardziej męczący wzrok.

    edit
    Na koncie gościa czcionki są ok.

    #6754
    Avatar photoazja
    Moderator

    … nie używam Openbox’a, więc palcem Ci nie pokażę, ale porównaj konfigurację managera okien, wystroju, wyświetlania, etc. (cokolwiek, co tam jest na podobny temat) na obu kontach. Na poziomie plików, nie interface’u graficznego.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #6755
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Dzięki @azja .Też na to wpadłem. Mało tego, podmieniłem cały katalog /home/me/.config/openbox na ten gościa. Też nie pomogło. Będę próbował podmieniać jeszcze inne pliki domowe odpowiedzialne za ustawienia, tylko że to takie błądzenie we mgle – nie wiem, co jeszcze mógłbym popodmieniać.

    Przypomniałem sobie jeszcze, tylko nie pamiętam, czy to było przed „awarią czcionek” czy przed, że eksperymentowałem z idesk (to takie coś, już chyba nie wspierane, co umożliwia umieszczanie ikon na pulpicie).

    #6756
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Zobacz czy nie masz gdzieś pliku fonts.conf, np w:
    – w Twoim katalogu głównym,
    – .config,
    – .config/fontconfig

    #6758
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Wielkie dzięki @aquila !!! Wywaliłem fonts.conf i teraz jest ok :)
    Jestem Ci bardzo wdzięczny.
    Tak z ciekawości, dużo czasu musiałeś poświęcić, żeby na to wpaść? Też masz Openboxa?

    Ja nawet wczoraj przeglądałem fonts.conf , jednak nie próbowałem usuwać.

    #6759
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Mam Openboksa ale na Archu. Nie wcinałem się do wątku, bo kto może lepiej znać system (Mabox) jak nie jego twórca. :)

    #6761
    Avatar photoazja
    Moderator

    … teoretycznie, rodzice powinni najlepiej znać swoje dzieci. Jednak, jak pokazuje doświadczenie tysięcy lat rozwoju cywilizacji, praktyka nie jest taka prosta i potrafi zaskoczyć, a nawet z nienacka :-)

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 11 posty - 1 do 11 (z 11 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.