openvpn – błąd clienta ?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia openvpn – błąd clienta ?

Oglądasz 8 posty - 1 do 8 (z 8 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5733
    kris777
    Forumowicz

    Czy ktoś używa programu openvpn …ja próbuje bez skutku uruchomić połączenie z serwerem freevpn.me na manjaro xfce . Na Linux Mincie …wszystko przebiegło bezproblemowo z tzw. metody importu ustawień z pliku dostarczonego tzn. FreeVPN.me-TCP80.ovpn.
    Można przeglądać strony internetowe przez przeglądarkę …na manjaro lipa :-( … może ktoś zna rozwiązanie ?

    Ps. jednak chyba Mint to lepsze rozwiązanie … ten system jest oparty na arch-u i sporo odmienności z ubuntu i debianem …

    #5737
    Avatar photoazja
    Moderator

    Mint, czy Manjaro – bez znaczenia. Mówimy o różnych dystrybucjach, ale wykorzystujących to samo jądro i mających taką samą konstrukcję; na dodatek, w kontekście powszechnie używanego standardu, jakim jest VPN. Nie w tym rzecz, moim zdaniem, że używamy tej czy innej dystrybucji, tylko w konkretnej konfiguracji. Więc:
    # napisz coś więcej nt. problemu, nie tylko, że 'nie działa, panie, nie działa’;
    # wrzuć link do pliku z konfiguracją – być może ktoś ma na tyle duże doświadczenie w tym temacie, że będzie mógł ocenić, czy nadaje się ona do Manjaro;
    # zajrzyj w te miejsca:
    https://forum.manjaro.org/search?q=OpenVPN
    https://wiki.archlinux.org/index.php/OpenVPN

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5738
    kris777
    Forumowicz

    Wiesz .., tak myślę iż w Linux Mint jest inny manager-openvpn …chyba gnome . Tam sam system chyba dokonuje specjalnych przekierowań na sieć wygenerowaną w openvpn …bo za każdym razem przy połączeniu niestety ustawienia się zmieniają ! przeważnie w frevpnme na : 10.12.0.X … pewnie w Linux Mint dostosowali to do tzw automatu …ręczna konfiguracja to prawdziwa zagwozdka.
    Ja wczytuję plik o nazwie np: FreeVPN.me-TCP80.ovpn ..końcówka 80 to port . plik podsyłam jako załącznik
    hasło i login na stronie freevpn.me : TU
    Potem to już tylko przyjemność wybieramy połączenie VPV …właśnie z konfigiem pod port 80 lub inny i już :-)
    Wersja za free niestety co jakiś czas zmienia hasło tak co miesiąc lub krucej ale to nie taki problem .
    W Manjaro jest jeszcze firewall : gufw / ufw …nie wiem czy on nie blokuje …jednak chyba nie bo go usunołem i zrestartowałem PC-ta …. nie mam pojęcia jak to ugryźć :-) …sporo szukałem i zmienialem konfig i LIPA :-(
    pozdro !

    #5739
    kris777
    Forumowicz

    Dziwne ale z tym manjaro same problemy :-) …może coś namieszałem nawet nie chce mi otworzyć twoich odnośników do forum manjaro wywala błąd : 502 Bad Gateway … ale dziwne bo wszystkie strony mi się otwierają np forum ubuntu / mint / google itd
    OK ..już Ok po rejestracji konta …troszkę poczytałem i wynika że to chyba coś z menedżerem – vpn zawartym w manjaro :-)
    na razie LIPA jeszcze system niedopracowany …przechodzę na Minta … bo szukać co gdzie ustawić / przekierować / skryptami itd to przy openvpn -można spędzić parę dni … łatwiej zrobić re-instalkę
    pozdro!

    #5740
    Avatar photoazja
    Moderator

    … hmmm, u mnie działa (a czynniki ode mnie niezależne, oskarżają mnie o restrykcyjną konfigurację sieci i oprogramowania z niej korzystającego). Chyba coś namieszałeś z siecią, albo źródło, z którego korzystasz jest 'namieszane’:
    ’502 | Bad Gateway | Błąd bramy – serwer – spełniający rolę bramy lub pośrednika – otrzymał niepoprawną odpowiedź od serwera nadrzędnego i nie jest w stanie zrealizować żądania klienta’
    (hxxps://pl.wikipedia.org/wiki/Kod_odpowiedzi_HTTP)

    … zrestartuj system i spróbuj ponownie. Jeżeli jest błąd, nadal, to uruchom live i spróbuj z niego – będzie wiadomo, czy problem leży po stronie konfiguracji systemu, czy gdzieś dalej, na Twoich lub zewnętrznych urządzeniach sieciowych. Dopóki nie wyjaśnisz tego tematu, to nie ma sensu boksować się z VPN’em.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5741
    kris777
    Forumowicz

    Już OK ..po rejestracji konta na forum …ale openvpn na manjaro to prawdziwa zagwozdka :-)
    prędzej jak napisałem wyżej zrobię re-instalkę systemu niż dojdę do prawidłowej konfiguracji …ale dzięki za odzew..
    dla mnie system jeszcze niedopracowany a już drugi raz się do niego przymierzałem :-) … niestety już nie mam tyle czasu żeby się bawić z każdymi niedogodnościami …
    pozdro!

    #5742
    Avatar photoazja
    Moderator

    (…) na razie LIPA jeszcze system niedopracowany (…)

    … WTF? Również Cię kochamy :-)

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5743
    kris777
    Forumowicz

    … WTF? Również Cię kochamy :-)

    sory ale nie ma co się obrażać :-) … po prostu stwierdzam fakt ze openvpn nie działa tak jak powinno …np na Linux Mint …i tyle . Możesz spróbować czy u Ciebie jest OK bo wszystkie dane podałem …hasła i loginy są na stronie frevpn.me .
    Może developerzy z manjaro coś uaktualnią bo szkoda czasu na główkowanie … są też poważniejsze błędy np. poustawiałem sobie pulpit i czcionki pod siebie …a po restarcie systemu zonk zupełna kaszana ikony poprzestawiane (już drugi raz ! na plus że system się naprawił po restarcie ) panelu zupełnie brak musiałem restartować …po restarcie Ok :-) ..ale wyświetla się dodatkowe okno z ładowaniem menedżera Xfce ? …o co kaman ? sory ale zbyt dużo tych dziwnych i niespodziewanych zachowań
    Może wydania społecznościowe są lepiej dopracowane ? … wersje cinamon itp

Oglądasz 8 posty - 1 do 8 (z 8 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.