[SOLVED] Pale Moon – sprawdzanie pisowni

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] Pale Moon – sprawdzanie pisowni

Oglądasz 14 posty - 1 do 14 (z 14 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #7965
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    @Robert75 , @majo , czy Palemoon Wam również się zbuntował i przestał sprawdzać pisownię .pl? palemoon-i18n-pl 27.9.3-1 zaintalowany, w ustawieniach też jest ok, a mimo to błędy błędnie sprawdza i Menu jest po angielsku.

    #7966
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Zainstaluj dodatek locale-switcher. Doinstaluj nim polski i przełącz się na niego. Zresetuj PM.

    #7974
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Myślałem, że to prosta sprawa, ale tak nie jest. Powyższa rada nie pomogła – doinstalowałem polski język, niestety przełączyć nań nie mogę, ani klikając na dodatek na pasku (jest tam tylko pozycja en-us-english), ani po wywołaniu okienka „languages”, klikając wcześniej na „Configure preferred…” przycisk „Apply” jest wyszarzony:

    flameshot_screenshot

    #7975
    Avatar photoaquila
    Moderator
    #7976
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Czuję się zaszczycony, ale i zakłopotany, że z mojego skromnego powodu postanowiłeś popełnić filmik instruktażowy (wygląda bardzo profesjonalnie, naprawdę) :-) Dzięki!
    Tak, robię dokładnie tak, jak to prezentujesz na filmiku.

    Zamierzam znaleźć katalog na /home z ustawieniami PM, skopiować, odinstalować i zainstalować ponownie PM. Tak będzie najprościej.

    PS.
    Ubunciaki i Minciaki mogą tylko pozazdrościć tak życzliwej społeczności ;-)

    #7978
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Filmik to w ramach nauki i poznawania Kdenlive. Katalog, natomiast to .moonchild productions.

    #7990
    Avatar photomajo
    Moderator

    @piespawlowa
    U mnie (w PM 27.9.4) wszystko jest w porządku z językami. Mam zainstalowane dwa: polski i angielski i np. w tej chwili pisząc po polsku, edytor poprawnie zaznacza mi ewentualne polskie literówki.

    Najpierw zadbaj o polskie menu.
    Pakiet palemoon-i18n-pl załatwia sprawę polskiego menu w Pale Moon (nie mam dodatku locale-switcher).
    Być może automatycznie będziesz tu już miał polski słownik – choć tego nie jestem pewien.
    Dalej dodaj dowolne słowniki (polski i inne): będąc np. w edytorze na tym forum, prawym klawiszem myszy wybierz: „Język”-> „Dodaj słowniki…”, a następnie „zainstaluj słownik”.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #7992
    Avatar photoazja
    Moderator

    @piespawlowa -> zaktualizuj system (będziesz mieć wtedy palemoon’a w wersji 27.9.4-1) i sprawdź.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8008
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Aktualizacja niczego nie zmieniła. Pomógł za to sposób proponowany przez @majo. Przypominam sobie, że identycznego zabiegu użyłem niegdyś z FF.
    Menu nadal po angielsku, ale w niczym mi to nie przeszkadza. Ważne, że błędy są podkreślane.
    Dziękuję uprzejmie wszystkim za pomoc.

    #8009
    Avatar photoaquila
    Moderator

    No to jeszcze w pasku adresu wpisz about:config znajdź:

    general.useragent.locale kliknij 2 razy i zmień na pl, jeśli jest tam coś innego niż polski. Restart PM.

    #8010
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Zmieniłem na „pl”, wcześniej było -„en-US”. Menu nadal jest po angielsku, ale mnie to w niczym nie przeszkadza – wchodzę tam jedynie po to by raz na ruski rok usunąć ciasteczka.

    Myślę, że błąd jest spowodowany jakąś awarią PM, która mogła mieć wcześniej miejsce. Zapewne reinstalacja by wszystko naprawiła, jednak nie widzę potrzeby- zależało mi tylko na sprawdzaniu pisowni.
    Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.

    #8014
    Avatar photoazja
    Moderator

    … wszystkie firefox-like, są po angielsku. Jeżeli chcesz używać innego języka, to muuusiiisz zainstalować pakiet językowy, np. palemoon-i18n-pl. Technicznie rzecz biorąc, jest to dodatek, więc może być włączony lub wyłączony – trzeba, to sprawdzić.
    … jeżeli szukać przyczyny po stronie programu, to bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie profilu, nie instalacji. Aby, to sprawdzić, należy utworzyć nowy profil w palemoon’ie.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8021
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Bingo, @azja! Pakiet był zainstalowany, ale – nie wiedzieć czemu – wyłączony. Że ja tam wcześniej nie zajrzałem… about:addons Aż mi głupio, ale to chyba z przemęczenia.
    Dzięki. Myślę, że można zamknąć.

    #8022
    Avatar photoazja
    Moderator

    @piespawlowa -> rutyna i chęć do upraszczania. Natura ludzka jest, jaka jest. Nawet jeżeli jesteśmy świadomi jakiegoś procesu, to i tak możemy dać się wykiwać własnemu mózgowi. Zawsze radzę ludziom łączyć dwa w jednym – rutyna (której nie wyeliminujemy i, która generalnie jest pożyteczna) zbudowana na dobrych praktykach. Mówiąc inaczej, świadomy automatyzm. W tym przypadku i podobnych, dobrze jest sprawdzać roślinę od korzeni, zgodnie z zasadą: urządzenie elektryczne, podłączone do prądu, działa znacznie lepiej ;-)

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 14 posty - 1 do 14 (z 14 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.