[Solved] pamac – logi z ostatniej, nieudanej aktualizacji pakietu?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy [Solved] pamac – logi z ostatniej, nieudanej aktualizacji pakietu?

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6537
    Avatar photomajo
    Moderator

    Czy (i gdzie) pamac przechowuje logi o błędach wygenerowanych w czasie ostatniej, nieudanej aktualizacji pakietu?

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #6538
    Avatar photoazja
    Moderator

    Menu Pamac'a -> Zobacz historię
    albo (to samo):
    /var/log/pacman.log
    W razie problemów, można również:

    journalctl | grep pacman
    journalctl | grep pamac

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #6539
    Avatar photomajo
    Moderator

    Wszystkie wymienione opcje pokazują jedynie nagłówkowo(bez szczegółów) informacje o skutecznie dokonanych aktualizacjach.
    Ja natomiast szukam:
    (1) szczegółowej informacji
    (2) o nieudanej próbie aktualizacji pakietu.

    Np. obecnie nie udaje się zaktualizować pakietu webkitgtk2 z AUR.
    Wiem, że można tą informację zobaczyć bezpośrednio w tracie próby aktualizacji, w zakładce „Szczegóły”.
    Natomiast pytam, czy pamac zapisuje gdzieś tą informację, tak aby można było do niej powrócić po jakimś czasie?

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #6540
    Avatar photonapcok
    Administrator

    @majo, sprawdź czy rzeczywiście potrzebujesz webkitgtk – ja wczoraj próbowałem skompilować nową wersję z AUR – ale to koszmar i budowanie trwa godzinami – przerwałem i sprawdziłem czy rzeczywiście potrzebuję tej paczki, okazało się że nie, więc się uwolniłem od balastu :)

    #6542
    Avatar photomajo
    Moderator

    Poprawiłem wcześniejszy link. Chodziło mi o webkitgtk2, który mam zainstalowany jako zależność (więc chyba do czegoś jest potrzebny). Choć akurat ten konkretny pakiet nie jest tematem tego wątku, a jedynie przykładem.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #6543
    Avatar photoazja
    Moderator

    pacman ma opcję –debug. Raportuje wtedy dokładniej. Musiałbyś sprawdzić, czy te informacje, są dla Ciebie satysfakcjonujące, czy zapisywane są do log’a i czy nie, są na tyle nadmiarowe, że wprowadzają zamieszanie. Podkreślam: pacman, nie pamac.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #6544
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Wygląda na to, że Pamac nigdzie nie zapisuje logów z kompilacji.

    #6545
    Avatar photoazja
    Moderator

    … jest jeszcze obejście problemu, które ja stosuję. Sprawdzam na bieżąco komunikaty z instalacji i weryfikuję. Jeżeli chcę zostawić sobie jakiś temat na później (lub muszę, bo nie mam czasu albo nie mam pojęcia, co z tym zrobić), to kopiuję interesujący mnie zakres i wrzucam na task-listę. Ale, oczywiście, ta metoda nie nadaje się do rutynowego zrzutu wszystkiego i zawsze.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #6546
    Avatar photomajo
    Moderator

    OK. Dzięki za info w zasadniczej sprawie – Pamac’a.
    Szkoda, że nie ma logów, ale trudno. Oznaczam wątek jak [Solved].

    ( Jeśli chodzi o poboczny wątek – pakiet webkitgtk2, to okazało się, że jest to wyłączna zależność osieroconego pakietu pywebkitgtk, więc oba poszły do kosza.)

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #6548
    Avatar photoazja
    Moderator

    … sprawdzałem również octopi i man pacman’a, ale niczego nie znalazłem.
    Przyszedł mi pewien pomysł do głowy, ale nie wiem, czy i jak jest, to możliwe: upgrade/instalacja jest wykonywany w terminalu (pacman) i wszystkie komunikaty idą RÓWNOCZEŚNIE na terminal i do jakiegoś log’a. Ktoś wie, coś widział lub słyszał?

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.