Partycjonowanie – Dwa Dyski HDD

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Inne Partycjonowanie – Dwa Dyski HDD

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6305
    Avatar photoUlther
    Moderator

    Witam serdecznie forumowiczów :)
    Jak w temacie, posiadam dwa dyski HDD, które kolejno będą nazywane:

    Y = 1TB. Toshiba
    X = 160GB. Samsung – wolniejsza prędkości odczytu i zapisu w porównaniu do Toshiby.

    Do dyspozycji jest cała ich pojemność :)
    Mam zamiar postawić dwie dystrybucje Manjaro obok siebie (Jeden użytkowe dla domowników, drugie dla siebie – tak wiem userów można stworzyć ale lubię DE i3wm :P). Ze względu na słabszy odczyt X i niską pojemność nie wiem jak ugryźć temat. Z jednej strony /home na X, a / na Y, albo na odwrót. Wszystko na Y, a X jako miejsce danych. Co doradzacie? – jakie rozwiązania będą najwygodniejsze? :)

    #6306
    pavbaranov
    Forumowicz

    Mam zamiar postawić dwie dystrybucje Manjaro obok siebie (Jeden użytkowe dla domowników, drugie dla siebie – tak wiem userów można stworzyć ale lubię DE i3wm :P).

    Kwestia używania określonego DE nie ma żadnego znaczenia. Możesz utworzyć 100 użytkowników i każdy z nich może mieć inne DE i inaczej skonfigurowane. Jedno DE nie będzie wpływać na drugie. 2x Manjaro tylko i wyłącznie w tym celu jest – IMO – bez sensu.

    #6307
    Avatar photoUlther
    Moderator

    Masz w sumie rację.
    Tylko pytanie jak rozdysponować w tym wypadku oba dyski, oraz jak zdefiniować aby pod danego usera przypisane było tylko jedno de.

    #6308
    pavbaranov
    Forumowicz

    To kwestia DM. Możesz np. zarezerwować sobie cały 1TB dla siebie, a komuś udostępnić wyłącznie ów 160GB. W „normalnych” DMach chyba tego tak łatwo nie zrobimy.
    Zatem zacznijmy – DM?

    #6309
    Avatar photoUlther
    Moderator

    A gdyby wyłączyć wybieranie sesji, zrobić jedną, która zależnie od nazwy zalogowanego użytkownika uruchamia kolejny plik z właściwą sesją ? – Tylko nie wiem w sumie jak za to się zabrać :)

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.