[SOLVED] Pinta – zmiana domyślnej czcionki

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] Pinta – zmiana domyślnej czcionki

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8324
    Avatar photomajo
    Moderator

    Jak zmienić w pakiecie Pinta domyślne ustawienie czcionki w narzędziu „Tekst”, z domyślnej „Akaash” na inną, która poprawnie będzie rysować polskie znaki ?

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #8325
    Avatar photoazja
    Moderator

    ja mam Arial, choć niczego nie zmieniałem. Nie znalazłem również niczego w plikach konfiguracyjnych, co jawnie wskazywało by na domyślny font. Pinta ma pochodzenie windows’owe (sądzę, że pierwotnie stworzona była dla Windows’ów – używa Mono, a w /usr/lib znajdziemy .dll i .exe), więc podejrzewam, że domyślnie używa Arial’a, którego u mnie znalazła – u Ciebie go nie ma (zgadza się?), więc program wziął pierwszy font z listy, czyli Akaash.
    poszukaj dokumentacji do programu – być może można, odpowiednim wpisem do pliku konfiguracyjnego, ustawić dowolny font domyślny.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8326
    Avatar photomajo
    Moderator

    OK. Dzięki za sugestię. Rzeczywiście nie miałem Ariala.
    Dodałem czcionki windowsowe i obecnie Arial (z poprawnymi polskimi czcionkami w Pinta) jest domyślnie ustawiony.

    Problem z Pintą rozwiązany, choć widzę, że zmienił się także wygląd czcionki na poszczególnych stronach przeglądarki Pale Moon, co już mi się mniej podoba. Ale to ew. inny problem.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.