[SOLVED] Podstawy Gimpa

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] Podstawy Gimpa

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6096
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @aquila i @napcok Bardzo ciekawe rzeczy zaprezentowaliście powyżej, te cenne informacje na pewno się przydadzą w przyszłości.
    Ale mam pytanie, chciałem edytować tą tapetę:

    I po zabiegu usunięcia loga Manjaro wygląda teraz tak:

    A chciałbym dodać to logo Manjaro do obrazu:

    Ale nie mam pojęcia jak to zrobić.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6098
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Z całym szacunkiem, ale nie chcemy zaśmiecać tamtego wątku – więc oddzieliłem twój post.
    Co do twojego pytania to po prostu spróbuj przeciągnąć obrazek z logo – w GIMPIe działa to w wielu miejscach.

    Poszukaj sobie w sieci „podstawy gimpa” – jest tego cała masa łącznie z filmikami.
    GIMP to nie zabawka – to bardzo potężny program – i z tego też powodu nie jest banalny w obsłudze.

    Na początek polecam filmiki dostępne tutaj -> http://www.inf.sgsp.edu.pl/filmiki/filmiki.php#gimp

    #6099
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Już sobie poradziłem, wystarczyło skopiować logo Manjaro, a następnie wkleić. Efekt tego działania jest widoczny poniżej.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6119
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Tak, tylko masz ramkę uciętą na górze i dole. Tak chciałeś? Logo ma za małą rozdzielczość w stosunku do tła i przy skalowaniu traci ostrość (skalowaniu na wyższą rozdzielczość). Znajdź logo z wyższą rozdzielczością.

    #6120
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @aquila Ja dopiero 2 dni temu zacząłem przygodę z Gimp-em, wcześniej go unikałem gdyż uważałem ten program za zbyt skomplikowany. Dopiero po Twoim filmiku o wycinaniu zbędnych elementów z obrazu przekonałem się do Gimp-a. Myślę że jak opanuje podstawy to będzie znacznie lepiej.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.