[SOLVED] Problem graficzny – nVidia

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki [SOLVED] Problem graficzny – nVidia

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8059
    luksze
    Forumowicz

    Witam wszystkich,
    Po długim czasie wróciłem do linuxa i na samym początku napotkałem problem z obrazem podczas przewijania strony w przeglądarce czy oglądania filmów a nawet podczas grania w proste gry. Mam na myśli, że objawia się to w formie przeskoku obrazu, coś jak podczas nie włączonego vsynca w grach. Podejrzewam,że jest to związane z kartą graficzną, ale sterowniki mam zainstalowane (non-free) i nic z nimi nie robiłem póki co.


    #8060
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    To zainstaluj otwarte stery.
    Na początek odinstaluj własnościowe:

    sudo mhwd -r pci video-nvidia-340xx

    (oczywiście to jest przykład, musisz otworzyć pamaca i sprawdzić jakie masz zainstalowane sterowniki nvidii)

    A na ich miejsce zainstaluj otwarte:

    sudo mhwd -i pci video-nouveau

    Tak na marginesie to ja też jadę na sterach otwartych, gdyż z nvidią są zawsze jakieś problemy.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #8061
    luksze
    Forumowicz

    @Robert75, Zrobiłem jak mówiłeś, przeszedłem na otwarte stery ale niestety nic to nie zmieniło. Dodam, że miało to miejsce niezależnie na jakiej wersji linuxa bym nie był, a na windzie jest ok :(. Także dzięki za szczere chęci.

    #8062
    czapnaper
    Forumowicz

    Zmiana sterowników będzie się wiązała spadkiem wydajności. Na wiki arch jest opisany sposób jak sobie z tym poradzić możesz spróbować.

    Manjaro KDE/Xfce - CPU - i5-7300HQ - GPU - Intel/NVIDIA GP107M [GeForce GTX 1050 Mobile]

    #8063
    luksze
    Forumowicz

    @czapnaper, Ty mój zbawco dzięki wielkie, o to właśnie mi chodziło

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.