Problem z dzisiejszą aktualizacją [rozwiązano]

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie Problem z dzisiejszą aktualizacją [rozwiązano]

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #4493
    Avatar photosig
    Forumowicz

    Witam wszystkich, podczas próby aktualizacji zarówno przez pacmana jak i octopi mam następujące błędy:

    błąd:  nie udało się dokonać transakcji (konfliktujące pliki)
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/__init__.py znajduje się w systemie plików
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/__pycache__/__init__.cpython-36.pyc znajduje się w systemie plików
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/__pycache__/codec.cpython-36.pyc znajduje się w systemie plików
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/__pycache__/compat.cpython-36.pyc znajduje się w systemie plików
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/__pycache__/core.cpython-36.pyc znajduje się w systemie plików
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/__pycache__/idnadata.cpython-36.pyc znajduje się w systemie plików
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/__pycache__/intranges.cpython-36.pyc znajduje się w systemie plików
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/__pycache__/uts46data.cpython-36.pyc znajduje się w systemie plików
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/codec.py znajduje się w systemie plików
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/compat.py znajduje się w systemie plików
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/core.py znajduje się w systemie plików
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/idnadata.py znajduje się w systemie plików
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/intranges.py znajduje się w systemie plików
    python-idna: /usr/lib/python3.6/site-packages/idna/uts46data.py znajduje się w systemie plików
    Wystąpiły błędy, nie zaktualizowano żadnego pakietu.

    Co robić?

    #4494
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Może będzie przydatne – jak postępować w takiej sytuacji.

    #4495
    Avatar photosig
    Forumowicz

    Dzięki, aktualizacja ruszyła. To były „sieroty” a że lista plików odpowiadała zawartości katalogu, zmieniłem nazwę na idna2. Pewnie pojawiły się jak instalowałem Tkinkera, z czym były problemy, bo ani octopi ani pacman nie mogły go znaleźć.

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.