[SOLVED] Problem z livestream

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Multimedia [SOLVED] Problem z livestream

Oglądasz 14 posty - 1 do 14 (z 14 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #2744
    majkelraz
    Forumowicz

    Przepraszam ale nie mam gdzie zapytać. Po przejściu z Manjaro na Antergos’a mam problem z jakością odtwarzanych wideo livestream. Wideo np. z YouTube działa bez problemu w największej jakości. Wszystkie livestream np. z sport.tvp.pl i z innych stron bez wyjątku się tną przy nawet mniejszych rozdzielczościach. Net mam bardzo dobry i na Manjaro nigdy nie było problemu. Z góry dziękuję za pomoc.

    #2747
    Avatar photoaquila
    Moderator

    A coś więcej, np:
    1. Jaka przeglądarka i czy próbowałeś na innej?
    2. Czy otwarcie przeglądarki w konsoli wysypuje jakieś błędy?
    3. Czy livestream na YT też się tnie?
    4. Podaj dokładny, dowolny adres streamu by sprawdzić.
    To co napisałeś to ogólniki, które nic nie mówią. Więcej szczegółów.

    #2749
    majkelraz
    Forumowicz

    ad.1 najnowszy Firefox, tak na Chromium – to samo
    ad.2 nie
    ad.3 nie, na YT wszystko śmiga wyśmienicie
    ad.4 zauważyłem, że nie tylko live się tnie ale również wszystkie wideo nieobsługiwane prze flashplayera, np: to wideo uruchamia się tylko w nędznej jakości i nie można zmienić na lepszą http://sport.tvp.pl/28727344/polska-tunezja-blyskawiczne-ciosy-polakow-ze-skrzydel

    #2750
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Na razie co mi przychodzi do głowy to wyłączenie flashplayera i spróbowanie jak to działa.
    W pasku adresu wpisz:
    chrome://plugins
    i pod wtyczką flasha powinno być wyłącz. Restart przeglądarki. Lub całkowite odinstalowanie wtyczki.

    #2751
    majkelraz
    Forumowicz

    Teraz działa bez zarzutu. Po chwili wskakuje automatycznie na bdb. jakość obrazu (w ustawieniach pokazuje auto) myślę że na 720. Dziękuję za poświęcenie czasu. Co jest tego przyczyną? Dlaczego wyłączenie flashplayera pomogło?

    #2755
    majkelraz
    Forumowicz

    No niestety ciągle wideo z sport.tvp.pl się tną. Działają tylko w najgorszej jakości. Odinstalowałem całkowicie flasha i dalej to samo.

    #2758
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Tylko sport.tvp.pl, reszta działa dobrze? Może trzeba wyczyścić cookies?

    #2759
    majkelraz
    Forumowicz

    Tak z tego co sprawdzam to tylko na tej stronie mam problemy z wideo, a akurat jest to dla mnie istotna strona. Nic nie pomaga.

    #2760
    majkelraz
    Forumowicz

    Sprawdziłem na LiveCD Manjaro i jest identycznie więc temat chyba do zamknięcia.

    #2761
    Avatar photoaquila
    Moderator

    No to trochę dziwne bo u mnie śmiga i to z najwyższymi ustawieniami. Na stronie tvp.pl piszą, że należy mieć łącze o prędkości powyżej 2 MB/s.
    Może jeszcze w trakcie odtwarzanie sprawdź użycie procesora i RAM-u.

    Ps. Nie pisz posta po swoim poście tylko edytuj wcześniejszy wpis.

    #2762
    majkelraz
    Forumowicz

    No to faktycznie dziwne bo mam o wiele szybsze łącze. Będę myślał nad tym dalej.
    Dodam, że w najgorszym przypadku nie pojawia się nawet ikonka z opcją zmiany jakości.

    #2763
    pavbaranov
    Forumowicz

    Zainteresowałeś się może hardware’ową akceleracją? Masz na wiki Archa. Zwykle pomaga. Masz jeszcze w repozytorium program livestream, który umożliwia odtworzenie streamu w jakimś programie (typu mpv). Może to jest jakieś rozwiązanie?

    #2764
    majkelraz
    Forumowicz

    Dzięki, będę próbował chociaż wolałbym znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy.
    Bezpośrednio ze strony sport.tvp.pl wideo się tnie (http://sport.tvp.pl/28609478/pilka-reczna-ms-mezczyzn-18-finalu-niemcy-katar) lub działa w najgorszej jakości natomiast już tutaj (http://sportwhd.pw/tvpsport.php) działa normalnie.

    #2772
    majkelraz
    Forumowicz

    Do zamknięcia. Problem ustąpił po ostatnich aktualizacjach.

Oglądasz 14 posty - 1 do 14 (z 14 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.