Problem z multisesyjnością karty muzycznej

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Multimedia Problem z multisesyjnością karty muzycznej

Oglądasz 7 posty - 1 do 7 (z 7 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #7890
    wizja
    Forumowicz

    Witajcie.

    Zainstalowałem MANJARO. Jest świetne! I środowisko XfcE. Chcę używać programu dla DJ „MIXXX” używałem go pod windows. Niestety po uruchomieniu MIXXX dźwięki w całym systemie w tym Youtube nie działają. Youtube z powodu najprawdopodobniej braku dostępu do karty muzycznej zatrzymuje się. Dodam, że używam dwóch kart muzycznych. Próbowałem zmienić główną kartę muzyczną używaną w MIXXX na inną niż ta na płycie głównej (drugą mam na USB) i nic. Chciałbym móc używać MIXXX na jednej karcie a np. VLC czy czegokolwiek innego na drugiej. JEDNOCZEŚNIE. MIXXX razem z Youtube np. jednocześnie na różnych kartach. W Windows działało to bez problemu ale nie chcę używać Windows już… chcę OpenSource. Pomóżcie proszę! Dlaczego karta muzyczna może być używana tylko przez jeden program jednocześnie? Nie da się połączyć MIXXX i Youtube aby grały w tym samym czasie? Nie da się nawet wtedy gdy dla każdego z odtwarzaczy wybiorę inną kartę? MIXXX blokuje cały dostęp do karty muzycznej nawet gdy ma zaznaczoną inną jako jedyną? Dziwne to. Przy okazji… nie wiem nawet gdzie mogę zmienić (wybrać) główną kartę muzyczną dla systemu w ustawieniach MANJARO. Pomożecie i napiszecie gdzie to zrobić?

    Z gówy bardzo dziękuję za pomoc!

    #7897
    Avatar photoazja
    Moderator

    … nigdy nie zastanawiałem się nad tym, ale mam poważne wątpliwości, czy jest coś takiego jak 'główna karta muzyczna’. Podejrzewam/spekuluję, że jeżeli oprogramowanie nie ma możliwości wyboru karty (jeżeli jest ich więcej niż jedna), to korzysta z pierwszej w kolejności. Można ją uznać za 'główną’ czy domyślną (default) – tak tylko luźno rozważam.
    … kilka wątków dotyczących MIXXX jest na oficjalnym forum Manjaro i Arch’a.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7903
    wizja
    Forumowicz

    Witaj.

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Doprecyzowując. Po uruchomieniu MIXXX żaden inny program nie może korzystać z karty muzycznej wbudowanej oraz z karty muzycznej USB. W przeglądarkach nie działa Youtube, Odtwarzacze typu AIMP, XMMP nie odtwarzają. Zastanawiam się czy to jest wina MIXXX’a bo blokuje celowo (w końcu to odtwarzacz do konkretnych zadań) czy systemu i da się to zmienić. Potrzebuję na którejś karcie móc uruchomić Youtube w trakcie grania MIXXX.

    #7904
    pavbaranov
    Forumowicz

    Podstawowe pytanie: ALSA, PulseAudio, JACK???
    Kilka porad znajdziesz na np. linuxquestions, niemniej jednak wpierw ustalmy jakiego serwera dźwięku używasz.

    #7907
    Avatar photoazja
    Moderator

    … jeżeli instalacja była domyślna (cokolwiek się za tym kryje) i server nie był zmieniany ręcznie, to PulseAudio. Ale, @wizja – sprawdź i napisz.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7916
    pavbaranov
    Forumowicz
    #7929
    Avatar photoaquila
    Moderator

    W punkcie 13.1.3.2. GNU/Linux masz to dość prosto wyjaśnione.

Oglądasz 7 posty - 1 do 7 (z 7 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.