[SOLVED] Problem z pobraniem 4kvideodownloader z AUR

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] Problem z pobraniem 4kvideodownloader z AUR

Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 21 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #4496
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Witam
    Czy ktoś z Was może mi wyjaśnić dlaczego nie można pobrać i zainstalować programu jak w tytule. Wiem że jest Clipgrab-qt5 który bardzo dobrze działa, ale poczułem sentyment do 4kvidedownloader-a i po prostu mi go brakuje.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #4497
    pavbaranov
    Forumowicz

    1. Krótka odpowiedź na pytanie: bo PKGBUILD obecnie jest wadliwy (niewłaściwa ścieżka).
    2. Należy czytać komentarze pod „paczkami” w AUR, albowiem dowiedzieć się można ciekawych rzeczy. W tym przypadku np. adres do prawidłowego PKGBUILDu.

    #4498
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    To jedyne co mi pozostaje to czekać aż zostanie to naprawione?

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #4499
    pavbaranov
    Forumowicz

    Przecież podałem Ci adres prawidłowego PKGBUILDu, z którego bez problemu buduje się ten program. Fakt, nie zbudujesz go żadnym „yaourtem”. Musisz po prostu „podmienić” PKGBUILD w tym z AUR i zbudować w „normalny” sposób.
    Możesz też zbudować przez yaourt, czy co tam, ale wówczas będziesz musiał co najmniej zmienić ścieżkę do binarek oraz zmienić sumy kontrolne (oba z podesłanego PKGBUILD), bądź zbudować bez ich sprawdzania (sum, nie adresu).

    #4500
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Możesz również ściągnąć program, w zależności od architektury https://www.videohelp.com/software/4K-Video-Downloader, rozpakuj i uruchom 4kvideodownloader-bin.

    #4524
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @aquila Wielkie dzięki za podanie linka :)

    @pavbaranov
    Twój sposób na budowanie samodzielnie paczek jak dla mnie zbyt skomplikowany. Jestem „świeżakiem” jeśli chodzi o system Manjaro (dopiero 6 miesięcy), a poza tym nie chcę mieszać w systemie.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #4525
    Deleted
    Member

    Skromnie zauważam, że ten wątek udowadnia ogromną przyjazność Linuksa. Osoby zupełnie nie potrafiące go ogarnąć (pomimo, że deklarują iż są wieloletnimi użytkownikami tegoż) radzą sobie z nim całkiem, całkiem… (humor mam dzisiaj… skomplikowany)

    #4526
    pavbaranov
    Forumowicz

    Twój sposób na budowanie samodzielnie paczek jak dla mnie zbyt skomplikowany

    To nie „mój” sposób. Taki istnieje od początku Archa :) Podaję raz jeszcze w skrócie, bo może się przydać, gdy binarki nie będzie lub tmpfs będzie zbyt mały by zbudować program. Oczywiście na przykładzie omawianego programu. Zakładam, że osoba korzystająca ma yaourt, ale podaję również rozwiązanie bez niego.
    Ściągany jest i rozpakowywany tzw. tarball, zawierający skrypty niezbędne do budowy
    yaourt -G 4kvideodownloader
    Przechodzimy do ściągniętego katalogu
    cd 4kvideodownloader
    Ściągamy prawidłowy PKGBUILD pamiętając, że musi to być RAW – z linku powyżej trzeba kliknąć właśnie w to słowo; możemy też użyć copy&paste i zamienić treść pliku PKGBUILD nowym
    wget https://gist.githubusercontent.com/anonymous/2ec6e24cfab58668e066d9af9289fc53/raw/f33b6a1e536d06d49574f58525bf7b61d51c463e/PKGBUILD
    Tworzymy paczkę, instalujemy ją w systemie i usuwamy zarówno programy, które służyły jedynie jego budowaniu, jak i katalogi, w których tworzona była paczka
    makepkg -sirc

    Wspomniana alternatywa dla osób, które nie korzystają z yaourt, zamiast pierwszego polecenia nalezy wydać:
    git clone https://aur.archlinux.org/packages/4kvideodownloader

    #4553
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @pavbaranov Coś mi nie wychodzi to budowanie programu.
    Mam do Ciebie ogromną prośbę, czy mógłbyś naprawić ten PKGBUILD w AUR żeby go można było zainstalować bezpośrednio z AUR.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #4555
    Avatar photoazja
    Moderator

    Robert75 –>
    … gdy zajrzysz, np. w Pamac, do właściwości/szczegółów pakietu 4kvideodownloader, na pierwszej zakładce (Szczególy) zobaczysz:
    Utrzymujący : Muflone
    Gdy klikniesz na link, odnoszący się do aur.archlinux.org, to zobaczysz:

    Submitter :     Muflone
    Maintainer :     Muflone
    Last Packager :     Muflone

    Dlaczego prośbę o modyfikację kierujesz do pavbaranov ?

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #4558
    pavbaranov
    Forumowicz

    Mam do Ciebie ogromną prośbę, czy mógłbyś naprawić ten PKGBUILD w AUR żeby go można było zainstalować bezpośrednio z AUR.

    Nie, nie mógłbym, podobnie jak i nie mógłby tego zrobić autor tego PKGBUILDu, który jest w komentarzach. Ani on, ani ja nie mamy możliwości zmian w jakimkolwiek kodzie, którego opiekunem jest kto inny. Możesz zgłosić taki błąd (choćby mailowo) bezpośrednio opiekunowi takiej paczki. Nie jest to z naszej strony brak dobrej woli, ale po prostu brak możliwości.

    Natomiast jeśli chcesz tutaj pomocy, to musisz cokolwiek więcej napisać oprócz „coś mi nie wychodzi budowanie paczki”. Gdy zgłosiłeś ten problem, to zbudowałem tę paczkę z wskazanego Ci PKGBUILDu i buduje się prawidłowo. Coś zatem źle robisz, ale bez Twojej pomocy nie będziemy wiedzieć co. Zatem – jeśli chcesz się dalej bawić i lepiej poznać system – musisz po prostu po kolei wskazać co robisz i jakie są tego efekty. Na pewno będzie można to ogarnąć.

    #4568
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ja jednak pozostanę przy Clipgrab, który z tych wszystkich videodownload-ów jest najlepszy. A jeżeli Clipgrab sobie z czymś nie poradzi to mam awaryjnie 4kvideodownloader w wersji portable, który to pobrałem dzięki linkowi od @aquila.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #4574
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @pavbaranov Jeżeli chodzi o budowanie programu to są efekty:

    [robson@amd ~]$ yaourt -G 4kvideodownloader
    ==> Pobieranie źródeł 4kvideodownloader
    x .SRCINFO
    x 4kvideodownloader.desktop
    x 4kvideodownloader.png
    x PKGBUILD
    [robson@amd ~]$ cd 4kvideodownloader
    [robson@amd 4kvideodownloader]$ https://gist.githubusercontent.com/anonymous/2ec6e24cfab58668e066d9af9289fc53/raw/f33b6a1e536d06d49574f58525bf7b61d51c463e/PKGBUILD
    bash: https://gist.githubusercontent.com/anonymous/2ec6e24cfab58668e066d9af9289fc53/raw/f33b6a1e536d06d49574f58525bf7b61d51c463e/PKGBUILD: Nie ma takiego pliku ani katalogu
    [robson@amd 4kvideodownloader]$ makepkg -sirc
    ==> Tworzenie pakietu: 4kvideodownloader 4.2.1.2185-1 (wto, 20 cze 2017, 16:09:45 CEST)
    ==> Sprawdzanie zależności potrzebnych do uruchomienia...
    ==> Instalowanie brakujących zależności...
    [sudo] hasło użytkownika robson: 
    rozwiązywanie zależności…
    szukanie sprzecznych pakietów...
    
    Pakiety (1) ffmpeg2.8-2.8.12-1
    
    Do pobrania:         5,87 MiB
    Do zainstalowania:  17,91 MiB
    
    :: Kontynuować instalację? [T/n] t
    :: Pobieranie pakietów…
     ffmpeg2.8-2.8.12-1-...     5,9 MiB  1589K/s 00:04 [######################] 100%
    (1/1) sprawdzanie kluczy w bazie                   [######################] 100%
    (1/1) sprawdzanie spójności pakietów               [######################] 100%
    (1/1) wczytywanie listy plików                     [######################] 100%
    (1/1) sprawdzanie konfliktów plików                [######################] 100%
    (1/1) sprawdzanie dostępnego miejsca na dysku      [######################] 100%
    :: Przetwarzanie zmian pakietu... 
    (1/1) instalowanie ffmpeg2.8                       [######################] 100%
    Opcjonalne zależności dla ffmpeg2.8
        ladspa: LADSPA filters [zainstalowano]
    :: Uruchamianie po-transakcji...
    (1/1) Arming ConditionNeedsUpdate...
    ==> Sprawdzanie zależności potrzebnych do budowy...
    ==> Pobieranie źródeł...
      -> Znaleziono 4kvideodownloader.desktop
      -> Znaleziono 4kvideodownloader.png
      -> Pobieranie 4kvideodownloader_4.2.1.2185_amd64.tar.bz2...
      % Total    % Received % Xferd  Average Speed   Time    Time     Time  Current
                                     Dload  Upload   Total   Spent    Left  Speed
      0     0    0     0    0     0      0      0 --:--:-- --:--:-- --:--:--     0Warning: Transient problem: timeout Will retry in 3 seconds. 3 retries left.
      0     0    0     0    0     0      0      0 --:--:-- --:--:-- --:--:--     0Warning: Transient problem: timeout Will retry in 3 seconds. 2 retries left.
      0     0    0     0    0     0      0      0 --:--:-- --:--:-- --:--:--     0Warning: Transient problem: timeout Will retry in 3 seconds. 1 retries left.
      0     0    0     0    0     0      0      0 --:--:-- --:--:-- --:--:--     0curl: (6) Could not resolve host: downloads.4kdownload.com
    ==> BŁĄD: Błąd podczas pobierania http://downloads.4kdownload.com/app/4kvideodownloader_4.2_amd64.tar.bz2
        Przerywam...
    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #4575
    Avatar photonapcok
    Administrator
    #4577
    Avatar photoaquila
    Moderator

    1.Sprawdź czy masz wget jak nie doinstaluj.
    2. Wyrzuć katalog 4kvideodownloader
    3. Wykonaj kolejno komendy jako użytkownik.

    yaourt -G 4kvideodownloader
    cd 4kvideodownloader
    rm -f PKGBUILD
    wget https://gist.githubusercontent.com/anonymous/2ec6e24cfab58668e066d9af9289fc53/raw/f33b6a1e536d06d49574f58525bf7b61d51c463e/PKGBUILD
    makepkg -sirc
Oglądasz 15 posty - 1 do 15 (z 21 ogółem)
  • Wątek ‘[SOLVED] Problem z pobraniem 4kvideodownloader z AUR’ jest zamknięty.