Problem z uruchmieniem xfce4-display-settings

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne XFCE Problem z uruchmieniem xfce4-display-settings

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5667
    Avatar photoyoo
    Forumowicz

    Cześć

    Tak jak w temacie, przy wydaniu polecenia w konsoli
    xfce4-display-settings
    otrzymuję Naruszenie ochrony pamięci (zrzut pamięci)
    Co może być powodem tego problemu ?

    #5668
    Avatar photoazja
    Moderator

    … masz aktualny system? Instalowałeś coś 'ręcznie’? Wykonaj:
    sudo pacman -Syyu

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5676
    Avatar photoyoo
    Forumowicz

    System mam aktualny. Nic spoza repo nie było instalowane. Szukałem informacji nt. tego problemu w necie jednak to co znalazłem to odpowiedź w stylu powodów może być wiele. Nikogo taka odpowiedź nie zadowala dlatego postanowiłem napisać na forum.

    #5678
    Avatar photoazja
    Moderator

    … dwa tropy. Pierwszego nie przerabiałem, więc jedynie podsuwam do rozważenia. Zmień nazwę pliku:
    ~/.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml/displays.xml
    w którym jest konfiguracja, do której próbujesz się dobić (a może nie ma go, albo jest sieczka w środku?).

    … drugi, to problem z którym miałem do czynienia, choć szczegółów już nie pamiętam. Polegał na tym, że miałem pomieszane (dlaczego?) pakiety Xfce, trochę na GTK2, trochę na GTK3 (jakiś czas temu dziewczęta i chłopcy z Xfce zaczęli przechodzić na GTK3 i, jak to zwykle przy takiej okazji, było parę niewygód). Efektem były problemy z … no nie pamiętam :-) ale być może takie jak Twoje, bo przypominam sobie, że paru elementów nie mogłem otworzyć. Ujednoliciłem na GTK2 (pakiet po pakiecie) i wszystko wróciło do nudnej normy.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5722
    Avatar photoyoo
    Forumowicz

    azja dzięki za podpowiedź, zdażyłem sprawdzić tylko pierwszą opcje (usunięcie displays.xml) która nie podziałała.
    Zakupiłem dysk SSD więc problem się sam rozwiązał – instalacja OS na szybszym dysku :)
    W dalszym ciągu nie wiem co było problemem oraz w jaki sposób on powstał – może wszechświat nie chce tego wiedziec.

    Pozdrawiam :)

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.