Problemy po świeżej instalacji

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki Problemy po świeżej instalacji

Oglądasz 11 posty - 1 do 11 (z 11 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3224
    Avatar photoJfee
    Forumowicz

    Po czystej instalacji Manjaro program Octopi nie wykrywa żadnych paczek a w momencie synchronizacji wyrzuca błąd. Nie mam pojęcia gdzie leży błąd, instalacja systemu przebiega pomyślnie więc to dziwne.

    Przy okazji chciałbym sie zapytać jak powinnenem ustawić partycję robiąc to samodzielnie.

    Boot dalem na 512MB
    Boot/efi też na 512MB
    Swap na 8GB
    Root na 32GB
    A reszte na home

    Ale chciałbym miec pewność czy jest w porządku.

    #3225
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    w momencie synchronizacji wyrzuca błąd. Nie mam pojęcia gdzie leży błąd,

    Skoro Ty nam nie pokazałeś jaki to błąd, to skąd my mamy wiedzieć?
    Stawiam jednak, że nie wykonałeś przed próbą skorzystania z Octopi polecenia:
    sudo pacman -Syy
    (ew. możesz sobie to od razu zaktualizować, czyli dodatkowy przełącznik -u).

    #3227
    Avatar photoJfee
    Forumowicz

    Tak używałem tego polecania, i tak jakbym nie mial połączenia z Internetem wyrzuca timeout ale np w Firefox polaczenie działa dobrze

    #3228
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Możesz tutaj wrzucić ten błąd czy tylko się bawisz z nami?
    Jeszcze raz takie odpowiedzi (znikome, żadne) i wątek do kosza.

    #3229
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Zmień/odnów sobie bazę mirrorów – to bodaj w Manjaro jest manjaro-mirrors -g
    Timeout oznacza, że serwer, który jest ustawiony na pierwszym miejscu ma problemy z komunikacją z Twoim komputerem, albo w drugą stronę i przekroczony został limit czasu pobierania.

    #3230
    Avatar photomichaldybczak
    Forumowicz

    Boot dalem na 512MB
    Boot/efi też na 512MB

    Po co ci oba? Jak masz UEFI to nie używa ci boot, a jak startujesz z legacy to nie potrzeba EFI. Zależy jak instalowałeś. Poza tym UEFI jest zalecane 200MB chociaż w praktyce nawet i 50MB starczy, bo pliki efi zajmują ok. 240 KB… dla Manjaro, może ciut więcej dla windowsa. Na sam boot też nie potrzeba dużo.

    Reszta partycji wydaje się być rozsądna.

    Co do pacmana, to ustaw sobie mirrory:

    sudo pacman-mirrors -i -c all

    https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Rankmirrors_to_Set_the_Fastest_Download_Server

    Dopiero wtedy uruchom: sudo pacman -Syyu

    #3232
    Avatar photoJfee
    Forumowicz

    Przepraszam za takie odpowiedzi i brak jakichkolwiek screenow, to przez fakt ze aktualnie nie jestem blisko komputera i nie mam jak je zrobić.

    #3234
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Ja też mam problemy z synchronizacją bazy danych, niepotrzebnie zapisywałem te dwa mirrory Germany i Rissia. Jak mogę przywrócić poprzednie ustawienia.

      GNU nano 2.7.5           Plik: /etc/pacman.d/mirrorlist                       
    
    ##
    ## Manjaro Linux repository mirrorlist
    ## Generated on 19 March 2017 16:12
    ##
    ## Use pacman-mirrors to modify
    ##
    
    ## Country       : Germany
    Server = http://mirrors.cicku.me/manjaro/stable/$repo/$arch
    
    ## Country       : Russia
    Server = ftp://kibo.remi.lu/pub/stable/$repo/$arch
    
                                 [ Wczytano 13 linii ]
    ^G Pomoc     ^O Zapisz    ^W Wyszukaj  ^K Wytnij    ^J Wyjustuj  ^C Bież.poz.
    ^X Wyjdź     ^R Wczyt.plik^\ Zastąp    ^U Odnów Teks^T Pisownia  ^_ Przejdź do l
    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3235
    Avatar photonapcok
    Administrator
    #3237
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Dzięki @napcok pomogła strona Pacman-mirrors więc wszystko wróciło do normy.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3238
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @Jfee Ja miałem identyczny problem, powiem Tobie jak to zrobić. A więc wklepujesz do terminala: sudo pacman-mirrors --interactive I wyskakuję Ci okno z około 10 aktywnymi mirrorami zaznaczasz wszystkie i potwierdzasz ok. Proponuje zrobić restart kompa, po restarcie kompa odświeżasz reposytoria komendą: sudo pacman -Syyu I teraz powinno być dobrze. Pozdrawiam.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
Oglądasz 11 posty - 1 do 11 (z 11 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.