Problemy z Manjaro Cinnamon 17.0.2-rc

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie Problemy z Manjaro Cinnamon 17.0.2-rc

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #4842
    Nencio
    Forumowicz

    Witam
    jest to moja pierwsza przygoda Archem i Manjaro. Zacząłem testować Manjaro Cinnamon 17.0.2-rc i pojawiły się problemy.
    Nie działał po instalacji i aktualizacji lightdm i okazało się, że nie jest w pełni zainstalowany ani skonfigurowany.
    Zainstalowałem lightdm-webkit2-greeter-manjaro-dark i doałem odpowiedni wpis do /etc/lightdm/lightdm.conf. Co prawda nie ma oryginalnego wystroju ale jednak już działa.
    Niestety mam inny problem z którym nie mogę sobie poradzić.
    Po umieszczeniu na pulpicie czegokolwiek czy katalogu lub pliku tekstowego znikają ikony i przestaje działać prawo klik i pulpit zachowuje się jak martwy.
    Czy mógłby ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu?

    #4846
    pavbaranov
    Forumowicz

    To jest RC. Mimo wszystko może jeszcze nie wszystko być dopracowane i działać. Jeśli widzisz w nim jakieś braki, powinieneś je zasygnalizować twórcom.
    Zainstaluj z wersji 17.0.1.

    #4849
    Nencio
    Forumowicz

    pavbaranov zainstalowanie wersji 17.0.1 nic nie daje ponieważ aktualizuje się system do stanu obecnego i powstaje identyczny problem jak po instalacji rc. Ponadto na live i po samej instalacji przed aktualizacją wszystko z pulpitem jest ok. Można tworzyć na pulpicie dowolne katalogi aktywatory, usuwać itd. Problem powstaje po zaktualizowaniu do stanu bieżącego. Sprawdzałem instalując kilka razy i na 2 laptopach. Na laptopie z kartą radeona są ogólne problemy bo wywala okno z informujące o tym, że cinnamon uległ awarii i działa tylko przy renderowaniu programowym. Natomiast na laptopie z hybrydową kartą graficzną intel/nvidia powstaje powyższy problem i obojętnie czy rendering jest sprzętowy czy programowy po próbie utworzenia czegokolwiek na pulpicie lub w katalogu pulpitu istniejące ikony pulpitu uciekają i pulpit jest po prostu martwy czyli przestaje działać prawo-klik jak też nie wyświetla i nie można na pulpicie niczego utworzyć.
    Co do zgłaszania to z Archem i Manjaro dopiero zaczynam przygodę, więc jestem nowicjuszem więc tu się zwróciłem z pytaniem o pomoc. Dotychczas użytkowałem dystrybucje oparte na debianie, ubuntu czy centosie i teraz chcę się wdrożyć w użytkowanie archa i pochodnych jego.

    #4853
    pavbaranov
    Forumowicz

    Cóż…
    1. Zakładam, że problem z owymi znikającymi ikonami jest raczej problemem występującym w Manjaro. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Mozna zerknąć do pliku dziennika, można też uruchomić journalctl z opcją „-f” i doprowadzić do błędu (możesz sobie zrobić backup ~/.config) dla spokoju, a po błędzie po prostu odtworzyć.
    Wynik możesz podrzucić tu lub twórcom.
    Dlaczego twierdzę, że to problem z Manjaro (lub też jego wersją Manjaro Cinnamon), otóż w Archu + Cinnamon coś takiego nie występuje, a – o ile się nie mylę – to w Manjaro Cinnamon jest (a przynajmniej był) ściągany z Archa; w przypadku Manjaro Cinnamon mogą to być jakieś kwestie jakichś prekonfigów.
    2. Jeśli chodzi o kwestie związane z problemami na poszczególnych kartach – załóż osobny wątek dla Radeona, albowiem nie jest on raczej związany z opisanym problemem.

    To co możesz sobie natomiast we własnym zakresie zrobić, to zainstalować np. wersję XFCE czy np. Mabox, zaktualizować i doinstalować Cinnamon. Zobacz czy problem też występuje.

    Tak, czy inaczej – przydałoby się wiedzieć co jest aktualizowane w Twoim przypadku, skoro przed aktualizacją jest wszystko ok.

    #4855
    Nencio
    Forumowicz

    No cóż zapewne miałeś rację, że problem leżał po stronie Manjaro ponieważ przed chwilą pobrałem aktualizację między innymi cinnamon i problem zniknął. Poprawki są nie tylko do samego pulpitu ale też do kilku okien w ustawieniach. Można je poznać po tym, że nie mają koloru wystroju domyślnego tylko są na jasno. Co do radeona to zanim napiszę cokolwiek to najpierw sprawdzę stan obecny z dzisiejszą aktualizacją ponieważ problem mógł być spowodowany właśnie bugami które obecnie są naprawione.

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.