[SOLVED] Przeniesienie paska nawigującego

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne KDE [SOLVED] Przeniesienie paska nawigującego

Oglądasz 12 posty - 1 do 12 (z 12 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #7107
    Avatar photostarcraft2fan
    Forumowicz

    Cześć, nie wiem jak to się nazywa fachowo, więc przesyłam screena. Otóż chcę przenieść przyciski nawigacyjne na samą górę taskbara (tam, gdzie się powiadomienia). Widziałem, że jest to możliwe na filmikach w internecie. W Gnome wystarczyło jedno proste rozszerzenie, tutaj natomiast research w google nic nie zwrócił :D Macie jakiś pomysł, zależy mi na jak największej przestrzeni roboczej.
    Pozdrawiam :) !

    #7109
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Gdzie ten screen? Obrazek nie może przekroczyć 512 kB. Alternatywą jest wysłanie go na np. imgur.com i wklejenie tu linka. Podaj jeszcze linki do tego filmiku, który pokazuje co chcesz osiągnąć.

    #7110
    pavbaranov
    Forumowicz

    Domyślam się jedynie, że chodzi Ci o tzw. appmenu. W google’u łatwo znajdziesz, a jeden z użytkowników tego forum ma to od dawna zatem pewnie poprowadzi Cię za rękę.

    #7115
    Avatar photostarcraft2fan
    Forumowicz

    Chodzi o te przyciski nawigacyjne w dokładnie tym miejscu ;) zamknij, zminimalizuj itd.

    #7117
    Avatar photostarcraft2fan
    Forumowicz

    W tym filmiku również dobrze widać, jak ikony wyświetlają się na górnej belce ;)

    #7118
    pavbaranov
    Forumowicz

    No to nie appmenu ;)
    Ustawienia systemowe -> Wygląd programów -> Przyciski i przenoś jak i gdzie chce, dodawaj co chcesz itp.
    Ewentualenie pobierz sobie coś z netu (stosowny mechanizm jest wbudowany w Plazmę). To czego szukasz (przyciski jak w MacOS czy w Unity zwykle występuje z podobną nazwą lub opisem).

    #7119
    Avatar photostarcraft2fan
    Forumowicz

    Chodzi mi po prostu o całkowite zlikwidowanie panelu, który zaznaczyłem na screenie i przeniesienie 3 przycisków po prawej na samą górę ;)

    #7120
    pavbaranov
    Forumowicz

    Panel, to jest to, na czym standardowo masz np. przycisk „K”, wyświetlają Ci się programy używane właśnie, tacka systemowa itp. Chyba jednak nie o to Ci chodzi.
    Jeśli chodzi o przeniesienie przycisków – mam to zrobić za Ciebie? Sorry, nie mam dostępu do Twojego komputera. Jak to zrobić masz we wcześniejszym poście.
    Najprościej będzie Ci wejść na store.kde.org i wybrać jakiś motyw „Mac-like”.

    #7121
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Pewnie o to Ci chodzi.

    #7122
    Avatar photostarcraft2fan
    Forumowicz

    Dziękuję! Tak dokładnie o to mi chodziło ;)
    Temat do zamknięcia!

    #7123
    Avatar photoazja
    Moderator

    … dla użytkowników Xfce: pojawił się applet, który robi coś podobnego – przenosi nazwę okna i przyciski na taskbar. Nie upodabnia, to do Mac’a czy Unity (ma ograniczoną funkcjonalność), ale jest przydatne dla tych, którzy korzystają z opcji ukrywania belki tytułowej w trybie maxymalizacji okna. Nie ma go jeszcze w Manjaro. Być może dlatego, że pracuje niestabilnie (przynajmniej na moim experymentalnym Arch’u – może, to nie jest wina applet’u), ale wygląda obiecująco. [1]
    ————-
    EDIT-20180331-1357 … [1] nie sprawdziłem – applet nie jest nowy, a powodem braku stabilności może być, to że kod nie był modyfikowany od kilku lat. Nie należy używać opcji ’Control active windows’, tylko ’Control maximized windows’ – wtedy działa bez problemów.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #7128
    michaldybczak
    Forumowicz

    starcraft2fan, jeśli chcesz używać AWC (Active Window Control) to koniecznie zainstaluje wersję git z AUR. Ta działa w 100%, reszta miała problemy i niektóre opcje nic nie robiły. Nie wiem czy tak dalej jest, ale jeśli się okaże, że całe sekcje wydają się nie mieć żadnego efektu to może być to.
    Ustawienie AWC to dość ciężka sprawa i wymaga dość długiego testowania ustawień, bo wiele z nich się wyklucza i efekt jest beznadziejny, ale da się w końcu uzyskać sensowne ustawienie.

Oglądasz 12 posty - 1 do 12 (z 12 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.