[SOLVED] Przywracanie systemu

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy [SOLVED] Przywracanie systemu

Oglądasz 6 posty - 16 do 21 (z 21 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3449
    Avatar photoparanoise
    Forumowicz

    @pavbaranov No wiec rzeczywiscie pod tym linkiem Pan/Pani mowi prawde o tym, co trzeba zrobic zeby bylo polaczenie z Internetem pod chrootem.

    [ubuntu /]# echo 'nameserver 8.8.4.4' | sudo tee -a /etc/resolv.conf
    nameserver 8.8.4.4

    # pacman -Syu

    :: Synchronizing package databases...
     core is up to date
     extra is up to date
     community is up to date
     multilib is up to date
    :: Starting full system upgrade...
    :: Replace manjaro-documentation with extra/manjaro-documentation-en? [Y/n] y
    :: Replace pacman-mirrorlist with core/pacman-mirrors? [Y/n] y
    resolving dependencies...
    looking for conflicting packages...
    error: failed to prepare transaction (could not satisfy dependencies)
    :: lib32-glu: installing mhwd (0.6.0rc1-4) breaks dependency 'lib32-libgl'
    :: lib32-primus: installing mhwd (0.6.0rc1-4) breaks dependency 'lib32-mesa-libgl'

    # rm /var/lib/pacman/db.lck

    Pytalo po drodze w terminalu czy cos wymienic na cos, jakas dokumentacje chyba i biblioteki, wiec zgodzilem sie. Zrobilem exit i reboot no i dalej jest tak jak bylo. :( Prawde mowiac dawno bym to olal i zainstalowal Ubuntu. Tyle ze nie mam dostepu do katalogu home na twardym z Ubuntu, wiec nie mam jak sobie przegrac swoich rzeczy. Jest jeszcze jakas opcja zeby za pomoca tego chroota albo najlepiej jakos prosciej w trybie okienkowym dostac sie do danych zainstalowanych na partycji z Manjaro? Niestety nie mam oddzielnej partycji systemowej i tej ze swoimi danymi.

    Ostatni raz poprawiam i proszę o używanie BBCode. Następny taki wpis wyrzucam do kosza. Aquila

    #3452
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    W ogóle potrzebne Ci są 32 bitowe biblioteki dla grafiki? Używasz jakichś graficznych programów 32bitowych? Jeśli nie, albo by – prawdopodobnie (tu musi ktoś inny się wypowiedzieć, kto zna lepiej ode mnie Manjaro) – można przed aktualizacją wywalić lib32-glu i lib32-primus. Przynajmniej ja bym tak zrobił.
    Niestety nic nam nie mówi, że „po drodze” coś pytało o coś na co się zgodziłeś.
    Skoro nie doszło do aktualizacji systemu to nic Ci reboot nie pomoże. Musisz konsekwentnie doprowadzić do aktualizacji systemu. Być może cokolwiek da próba instalacji samej grafiki przez mhwd.

    Nie tylko z Ubuntu, ale z każdego systemu live masz możliwość dostępu do całego zasobu HDD. Trzeba go jedynie podmontować i – prawdopodobnie (bo różnie to różne systemy rozwiązują) – skopiować to co się chce pracując z uprawnieniami roota.
    PS: Jeden wątek – jeden temat.

    #3457
    Avatar photoparanoise
    Forumowicz

    @pavbaranov

    Niestety nic nam nie mówi, że „po drodze” coś pytało o coś na co się zgodziłeś.

    Chodzi o to, ze w trakcie aktualizacji, pojawiaja sie nastepujace pytania:

    Replace manjaro-documentation with extra/manjaro-documentation-en? [Y/n]
    Replace pacman-mirrorlist with core/pacman-mirrors? [Y/n] 

    Ale niezaleznie jak na nie odpowiem i tak pojawiaja sie te same bledy.

    Zajrzalem pod ten link: https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Configure_Graphics_Cards i przy moim angielskim dalem rade tylko tyle wylapac, zeby sprobowac po chroocie, a przed pacman -Syu, wbic komende sudo mhwd-gpu --setlib32 false. No i dostaje Default lib32 support: false Ale i tak rezultat jest identyczny:

    :: lib32-glu: installing mhwd (0.6.0rc1-4) breaks dependency 'lib32-libgl'
    :: lib32-primus: installing mhwd (0.6.0rc1-4) breaks dependency 'lib32-mesa-libgl'

    Przy okazji… Wiem ze mial byc jeden post na jedno pytanie, ale chyba jest to scisle zwiazane z watkiem glownym i zapomnialem je zadac na samym poczatku. Mam plyte z nagranym Manjaro. Instaluje z niej system. W miedzyczasie system sie psuje przy aktualizacji. Probuje go odpalic z dysku twardego, nie dziala. Probuje go odpalic z tej samej plyty, z ktorej go instalowalem, nie dziala. Rozumiem ze system nie uruchamia sie z dysku twardego, ale dlaczego nie uruchamia sie z plyty na ktorej wczesniej instalacja przebiegla pomyslnie. Wydaje mi sie, ze o ile nie grzebalem w biosie, ani nic w samym sprzecie sie nie zepsulo, to boot z plyty powinien zadzialac.

    #3458
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Raz jeszcze: używasz jakiegokolwiek oprogramowania 32bitowego w trybie graficznym? Jeśli nie to odinstaluj konsekwentnie lib32-* dotyczące grafiki.
    Możesz też spróbować przed aktualizacją wykonać:
    pacman -Syy mhwd libgl lib32-libgl && pacman -Syu
    Zerknij też na ten wątek na forum Manjaro – oznaczony jako solved.
    BTW: Translator Google naprawdę nieźle ostatnio działa.

    #3530
    Avatar photoparanoise
    Forumowicz

    Raz jeszcze: używasz jakiegokolwiek oprogramowania 32bitowego w trybie graficznym?

    Nie wiem. Mam Manjaro od niedawna i korzystałem do tej pory z paru programów domyślnych, Eclipse (które chyba musiało być w 64-bitowym trybie bo inaczej by się nie uruchomiło) i jeśli jakichś innych, to instalowałem je przez domyślny manager nie zastanawiając się w jakim trybie.

    pacman -Syy mhwd libgl lib32-libgl && pacman -Syu

    Zadziałało, ale co to w ogóle jest? Szukałem tutaj: i dalej nie jestem pewien co znaczy „Syy” i „Syu”, bo takich komend tu nie ma.

    BTW: Translator Google naprawdę nieźle ostatnio działa.

    Rzeczywiście, wątek do którego odesłałeś mógł gdzieś po drodze zawierać odpowiedź (chociaż chyba nie zawierał), tyle że o ile dobrze pamiętam to komputer mi siedział w tym czasie już od dwóch dni i oczywiście przy pomocy Translatora Google kiedyś mógłbym pewnie dojść do rozwiązania nawet czytając po angielsku dokumentacje swojego sprzętu, Manjaro itd, a przy okazji się sporo nauczyć, to jednak można mnie chyba zrozumieć, że chciałem w miarę prostej odpowiedzi, bo przez brak laptopa, wiele spraw stoi.

    Tak czy inaczej wszystko póki co działa. Dziękuję serdecznie za pomoc.

    #3531
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Co robi komenda?
    Po pierwsze sychronizuje lokalną bazę z bazą na serwerze (-S)
    Po drugie nakazuje jej akutalizację (-y)
    Po trzecie nakazuje aktualizację nawet aktualnej bazy lokalnej (drugie -y)
    Po czwarte instaluje programy (wszystkie paczki, jakie są wymienione po -Syy a przed &&)
    Po piąte nakazuje aktualizację systemu (-Syu)
    Po szóste – między -Syy a -Syu jest różnica zasadnicza – pierwsze tylko aktualizuje lokalną bazę danych paczek, w dodatku nawet tych, które są aktualne, drugie dodatkowo, po aktualizacji tych baz aktualizuje system.
    Po siódme – i tak najprościej: wiki pacmana
    Po ósme – jeśli nie wiesz, czy używasz paczek z GUI, które są napisane dla 32bitowej architektury to nikt tego wiedział nie będzie; istnieje jedynie prawdopodobieństwo, że ich nie używasz (niezmiernie mało już takich).
    Po dziewiąte – wątek, który podałem wskazywał właśnie na rozwiązanie, które i ja, a w ślad za mną Ty, przytoczyłeś; alternatywa, to jak mówię – odinstalowanie – w większości niepotrzebnych – bibliotek mesy dla 32bitowych aplikacji (jeśli coś nie tak, to się doinstaluje).
    Po dziesiąte – to, że Twój lapek nie działał 2 dni nie jest naszą winą. Odpowiedzi miałeś niemal od razu.

Oglądasz 6 posty - 16 do 21 (z 21 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.