Rozmyty nieczytelny wydruk z drukarki .

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki Rozmyty nieczytelny wydruk z drukarki .

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6048
    Avatar phototomi66
    Forumowicz

    Drukarka DCP-135C , drukuje lecz wydruk jest mało czytelny i rozmyty jakby przesunięty a sam wydruk jest przesunięty w jeden róg formatu A4 . W systemie wszystko ok czcionka jest prawidłowa.

    #6049
    pavbaranov
    Forumowicz

    Spróbuj wydrukować do pdf i sprawdź jak to wygląda.
    Rozumiem, że sterownik z AUR.

    #6050
    Avatar phototomi66
    Forumowicz

    Jest troszkę lepiej przy większej czcionce, ale przy małej rozjechanie jest nadal dość spore, tekst trudny do przeczytania.System to Rosa R9 KDE4.

    #6051
    pavbaranov
    Forumowicz

    Szukaj zatem pomocy na forum ROSA, zwłaszcza z porzuconym już lata temu KDE4.

    #6052
    Avatar phototomi66
    Forumowicz

    KDE4 to obecnie najstabilniejsze środowisko, niestety KDE Plasma nie daje się zainstalować na moim sprzęcie więc wyboru nie ma. Myślę że system nie ma tutaj wielkiego znaczenia a Forum Rosy jest martwe przynajmniej pl.

    #6053
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    KDE4 to obecnie najstabilniejsze środowisko, niestety KDE Plasma nie daje się zainstalować na moim sprzęcie więc wyboru nie ma. Myślę że system nie ma tutaj wielkiego znaczenia a Forum Rosy jest martwe przynajmniej pl.

    To nie pytaj w sekcji pl tylko ru. Sam do niedawna używałem systemu ROSA Fresh KDE4, i jak miałem jakiś problem to keleg (administrator Forum ROSY) zawsze służył pomocą. Oczywiście lepiej będzie jak napiszesz posta w języku Rosyjskim to szybciej otrzymasz pomoc. A jeżeli nie znasz Rosyjskiego to skorzystaj z tego: https://translate.yandex.ru/

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #6054
    pavbaranov
    Forumowicz

    KDE4 to obecnie najstabilniejsze środowisko, niestety KDE Plasma nie daje się zainstalować na moim sprzęcie więc wyboru nie ma. Myślę że system nie ma tutaj wielkiego znaczenia a Forum Rosy jest martwe przynajmniej pl.

    Odnośnie „stabilności” KDE4 – nie będę się wypowiadać. W Archu i Manjaro zostało ono porzucone jakieś 2-2,5 roku temu. Przez KDE również.
    Nie mam bladego pojęcia dlaczego Plasma „nie daje się zainstalować” na Twoim sprzęcie. Prędzej nie potrafisz jej zainstalować, albowiem tam gdzie działa poprawnie KDE4 powinna działać i Plasma. Wymogi jednego i drugiego są praktycznie takie same.
    Masz system, który jest diametralnie różny od Manjaro z KDE. Inne środowisko, inne „core”. Wszystko tu w porównaniu z ROSA R9 jest inne. Zerknij na porównanie. Nawet sam sterownik Brothera jest inny, a weź pod uwagę, że to sterownik własnościowy.
    Twój problem może mieć setki przyczyn leżących w bardzo różnych komponentach systemu. Część z nich może być związana z implementacją określonego sterownika w określonym środowisku (choć to mało prawdopodobne). Jeśli jednak jest jakaś dystrybucja, która nadal wspiera coś, co zostało porzucone przez tzw. upstream, to niech bierze na siebie odpowiedzialność za całe wsparcie. Informacje pozyskane z innych dystrybucji, w dodatku tak różnych jak Manjaro KDE w stosunku do ROSA R9 z KDE4 mogą Ci więcej szkody przynieść niż pożytku. Dlatego też sensownie sięgnąć po forum, które jest związane z daną dystrybucją, lub po forum dystrybucji opartej o nią. Paczki przez ROSA są – o ile wiem – w części wykorzystywane przez Mageia i przez OpenMandriva. Istnieje prawdopodobieństwo, że oprócz forum ROSA (tak, tym podanym przez Robert75), uzyskasz lepsze wsparcie na forach tych dwu dystrybucji. Jeśli nie tam, to na jakimś „ogólnym”, jak np. dobreprogramy.pl. Możesz też sieŋnąć po bezpośredni support w Brother, wszak oprócz tego, że jest tam na ich stronach sensowny FAQ i wsparcie dla linuksa, to jako producent tych sterowników oferuje również ich wsparcie. Z mojego doświadczenia z nimi wynika, że nie są to czcze jedynie zapewnienia.
    System może nie mieć wielkiego znaczenia, ale może mieć. Akurat w przypadku Manjaro a ROSA są one diametralnie różne. Przyczyn wadliwego drukowania – bez liku i niemalże w każdym komponencie systemu. Równie dobrze możesz się skierować na forum MacOSa, wszak twórcą CUPS jest Apple.

    #6065
    Avatar phototomi66
    Forumowicz

    Przyjąłem do wiadomości i dziękuje za tak wyczerpującą i merytoryczną odpowiedz.Chciałbym się odnieść do Plasmy5, jednak żle się wyraziłem srodowisko to instalowałem na kilku systemach i zawsze to samo, czarny ekran po zalogowaniu się. Czyżby karta graficzna ? ( GF 7300 gs ) nie daje rady. A co do drukarki to kiedyś na Debianie miałem podobny problem i wystarczyło jakąś regułkę wklepać i wszystko wróciło do normy, ale pal licho z nią jedyną rzeczą którą drukuje to płatność alimentów wiec można sobie darować.

    #6066
    pavbaranov
    Forumowicz

    Kwestia Plasmy to inny temat. Załóż wątek – pomożemy. Musimy mieć więcej wiadomości. Plasma z Nvidia działa.
    Odnośnie drukarki – raz jeszcze – spróbuj support Brothera, bo jest sensowny. Szybciej uzyskasz informację.

Oglądasz 9 posty - 1 do 9 (z 9 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.