Rozwiązywanie zależności przy aktualizacji systemu.

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Rozwiązywanie zależności przy aktualizacji systemu.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #2752
    Avatar photoquadro555
    Forumowicz

    Podczas próby aktualizacji systemu wyskoczył mi taki komunikat

    resolving dependencies…
    looking for conflicting packages…
    error: unresolvable package conflicts detected
    error: failed to prepare transaction (conflicting dependencies)

    :: calligra and calligra-braindump are in conflict

    Polecenie zakończone z błędami!

    Następnie włączam aktualizację w terminalu i zaznaczam wszystko co jest zaznaczone dużą literą, ale nadal to nic nie daje. Co mam usunąć z systemu żeby go nie rozłożyć na łopatki?

    #2753
    pavbaranov
    Forumowicz

    Calligra obecnie (tj. wersja 3.0) ma wszystkie programy w jednej paczce. Inna sprawa, że znów nieco ich wypadło :))
    Przy instalacji, gdy wykrywany jest konflikt, musisz się zgodzić na usunięcie wszelkich calligra-coś, które są w konflikcie z nowym calligra. Nadto krita i kexi są obecnie w dwu odrębnych paczkach (ale to już jakiś czas). Możesz też odinstalować dawną grupę calligra, a potem zaktualizować system i zainstalować calligra.

    #2756
    Avatar photoquadro555
    Forumowicz

    „Przy instalacji, gdy wykrywany jest konflikt, musisz się zgodzić na usunięcie wszelkich calligra-coś, które są w konflikcie z nowym calligra.”
    Oczywiście zaznaczam to co podpowiada pacman i niestety nic.
    ” Możesz też odinstalować dawną grupę calligra, a potem zaktualizować system i zainstalować calligra.”
    sudo pacman -R calligra ?

    #2757
    pavbaranov
    Forumowicz

    Pierwsze – nie dodawałeś czegoś spoza repozytorium przez przypadek? O ile pamiętam, to u mnie wystarczyło wyrazić zgodę na odinstaowanie caligra-brainstorm (fakt, miałem jakąś „przejściówkę” na Qt5 już; być może jeśli masz wersję na Qt4/kdelibs – błędów więcej).
    Drugie – tak.

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.