Środkowy przycisk myszy

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Różności Luźne rozmowy Środkowy przycisk myszy

Oglądasz 8 posty - 1 do 8 (z 8 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #2633
    molq
    Forumowicz

    Witam Wszystkich.

    Mam pytanie jest możliwość by podczas klikniecia na raz w myszce dwoma guzikami zadziałał tak jak byśrodkowy pszycisk myszy.
    Pytam ponieważ w mojej myszce scroll sie popsów a działało to tak w Linuxie mint i brakuje mi tego.

    (mause1+mause2=mause3)

    Dziękuje i Pozdrawiam.

    #2636
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Witaj,
    spróbuj rozwiązania podanego na forum Arch – w drugim poście -> https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=847309#p847309

    #2637
    molq
    Forumowicz

    W moim katologu są 2 pliki
    00-keyboard.conf , 90-mhwd.conf

    wkleiłem w kazdym rest i nic

    Może jakieś inne rozwiązanie

    #2645
    pavbaranov
    Forumowicz

    Jakie środowisko? W konsoli najczęściej tego nie potrzebujesz, a większość środowisk potrafi ustawić coś takiego z odpowiedniego GUI.
    I skończcie z tym cholernym Mintem! :)

    #2649
    molq
    Forumowicz

    Cinnamon

    ps.

    Przepraszam z tym mintem ale jak chciałem się przerzucić na linuxa to każdy na początek polecał mint.
    Dopiero kilka dni temu na dobreprogramy czytałem artykuł o linuxach bodajże top a w komentarzach Manjaro był bardzo polecany

    #2650
    pavbaranov
    Forumowicz

    Cóż, twórcy Cinnamona (czyli Linux Mint) zapewnili mu cudowny User Guide (teraz może już wiesz dlaczego tej „dystrybucji” nie lubię), który nie daje odpowiedzi na podstawowe pytania. Może dlatego, że ustawienia są proste.
    Otwierasz menu, znajdujesz Preferencje _> Mysz i panel dotykowy i zakładce Mysz, 3 pozycja od góry to… „Naśladuj środkowy klawisz gdy równocześnie naciśnięto lewy i prawy”. Ustawiasz na „aktywne”. Nawet niczego nie trzeba zapisywać, bo Cinnamon sam to uczyni.

    #2651
    molq
    Forumowicz

    Tak ale ta opja jest włączona i nie działa

    #2652
    pavbaranov
    Forumowicz

    Pozostaje porada napcoka. Musisz utworzyć plik: /etc/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf z zawartością jak w tym poście.

Oglądasz 8 posty - 1 do 8 (z 8 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.