Sterowniki nvidia

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki Sterowniki nvidia

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #2135
    bulek20
    Forumowicz

    Witam mam taki problem ktoś pomoże zamieszczam fotki

    #2145
    pavbaranov
    Forumowicz

    Jaki masz problem? Z tego co widzę, masz zainstalowane sterowniki nouveau oraz nvidia. System dziala na tych pierwszych. Narzędzie do obsługi drugich nie obsługuje pierwszych.
    Jeśli chcesz coś pozmieniać, to masz od tego wiki.

    #2146
    bulek20
    Forumowicz

    Witam to mam rozumieć że nie mam problemu bo system wybrał optymalne rozwiązanie, lepszego nie będzie.
    Dzięki za poradę.

    #2147
    pavbaranov
    Forumowicz

    To zależy czego potrzebujesz. Nie mam GPU NVidia, ale powszechnie uważa się, że sterowniki otwarte (nouveau) są znacznie „słabsze” od własnościowych (nvidia). Jeśli z jakichś przyczyn wystarczające dla Ciebie są nouveau – zostawiasz, jeśli potrzebujesz lepszych (sprawniejszych, bardziej wydajnych, masz ochotę grać, edytować filmy, grafikę itp.) – wówczas zmieniasz na nvidia. Masz w systemie narzędzie (a w zasadzie dwa) do tego, masz też podane wiki, jak to zrobić.

    #2447
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Witam wszystkich. Ja mam problem z moją kartą graficzną która to: NVidia GeForce 7600 GT.I problem polega na tym że grafika nie staruję wraz z systemem muszę uruchomić NVidia X Server setting wtedy się kolory wracają. Chciałbym dodać że gdy instalowałem Manjaro Cinnamon to z trybu start(non-free drivers) ponieważ z normalnego trybu system nie chciał się zainstalować.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.