Tablet pentagram titan p2003

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki Tablet pentagram titan p2003

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1834
    Vanbandama
    Forumowicz

    Witam, jestem nowy na forum. Jeśli wstawiłem do złego działu, proszę o przeniesienie go ;)

    Mam tablet graficzny firmy pentagtam model titan p2003 (zdj w załączniku)
    Problem polega na tym że jak go podłączam to kursor reaguje na ruchy piórka a jak włączę kritę albo gimpa to maluje mi z domyślnym naciskiem takim jakbym muszką operował. Próbowałem zmieniać ustawienia nacisku w opcjach i dalej nic. Tydzień temu przesiadłem się na linux mint 18 i tam bez żadnego ustawiania krita symuluje mi nacisk piórka. Jakie sterowniki muszę dograć żeby cieszyć się działającym tabletem?

    #1837
    pavbaranov
    Forumowicz

    Cóż – raczej tak, abyś nie został pozostawiony samemu sobie. Może z wiki Archa coś Ci się uda wyczytać.
    Jeśli chodzi o sterownik, to oprócz xf86-input-wacom (ew. wersja git) oraz odpowiednich ustawień w kernelu – nic mi inna pod linuksem nie jest znana. Niestety – znam to jedynie teoretycznie, albowiem nigdy z takiego rodzaju tabletu nie korzystałem.

    #8883
    diaojiu
    Forumowicz

    Polecam Graphics tablet XP-Pen Star G640. Jest idealny dla początkujących rysowników.
    Pod Linuksem działa.
    Znany mi sposób instalacji:
    1. pobierz digimend-kernel-drivers-master.zip
    2. pobierz hid-uclogic.c
    3. rozpakuj pierwsze archiwum
    4. skopiuj hid-uclogic.c do katalogu, gdzie rozpakowałeś pierwsze archiwum
    5. otwórz w tym katalogu konsolę (terminal)
    6. jako root (komenda su lub sudo) wpisz: make
    7. oraz: make install
    8. zrestartuj Linuksa
    Piórko i tablet działa nawet w Firefoksie.

    https://www.storexppen.com/buy/star-g640.html

    #8885
    Avatar photoazja
    Moderator

    … przypominam, że instalowanie oprogramowania poza oficjalnymi kanałami systemowymi (pacman, pamac), może go uceglić. Nie wiadomo co i gdzie ta instalka wrzuca – nawet jeżeli nie podmieni istniejących plików i będzie działać, to nasuwa się pytanie: jak długo?
    ————-
    Zapraszam na nowe Forum:
    https://forum.manjaro.pl/

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 4 posty - 1 do 4 (z 4 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.