Terminal, wyłączanie systemu

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Terminal, wyłączanie systemu

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8680
    pawelitex3
    Forumowicz

    Witam,
    Dzisiaj zainstalowałem Manjaro xfce na moim laptopie Lenovo ideapad 320. Jako pierwszy system mam Windowsa 10. W BIOSie mam ustawiony tryb bootowania na UEFI. Po uruchomieniu Manjaro przez dosłownie chwilę wszystko działa dobrze. Po tym system przestaje reagować na klikanie myszką na jakiekolwiek ikony. Z poziomu terminala nie mogę zainstalować żadnych pakietów (chociażby vim) – system potrafi rozpocząć instalację i zaciąć się np. na 4%. Oprócz tego, system nie wyłącza się po kliknięciu „wyłącz” lub po wpisaniu komendy „shutdown” – muszę wyłączyć przyciskiem na laptopie. Czy ten problem może być związany ze złymi sterownikami np. graficznymi? Co można zaradzić na takie problemy?

    Z góry dziękuję za pomoc.

    #8686
    Avatar photoazja
    Moderator

    czy Windows’y działają bez problemów? Czy po próbie zamknięcia systemu, dałeś mu szansę, powiedzmy kilka minut? Wygląda, na moje oko, na skopaną instalację, problemy ze sterownikami lub sprzętem. Skąd wziąłeś ISO (podaj link) i która, to wersja systemu? Próbowałeś, przed instalacją na dysk, uruchamiać wersję Live, testując na sterownikach wolnych i własnościowych?

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.