Thunderbird – problem z: Widok-Foldery-Pogrupowane

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy Thunderbird – problem z: Widok-Foldery-Pogrupowane

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #586
    Avatar photomajo
    Moderator

    Pytanie do użytkowników programu pocztowego Thunderbird pod Manjaro.

    Czy też od kilku tygodni macie następujący problem ?

    Będzie opis obrazkowy:

    W Thunderbird, dla wygody, mam wizualnie pogrupowane (ze wszystkich używanych adresów mailowych) maile odebrane w zbiorczym katalogu „Odebrane” i podobnie z mailami wysłanymi (ustawienie, jak na rys. poniżej)

    Kiedy chcę np. przeglądnąć maile wysłane tylko z jednego adresu pocztowego, wszystko działa poprawnie (jak poniżej)

    Jednak kiedy kliknę na katalog zbiorczy „Wysłane”, to od jakiegoś czasu nic się nie dzieje i nie pojawia się zbiorcze zestawienie wysłanych maili. (Widoczne są ciągle te same maile, które były widoczne przed wybranie katalogu „Wysłane”)

    Kiedy, przy zaznaczonym katalogu zbiorczym „Wysłane” przejdę kursorem w obszar, w którym powinny się znajdować nagłówki wysłanych maili, to w momencie najechania kursorem na kolejny email na liście, od razu email ten znika .

    Na początku błąd ten występował tylko w folderze „Odebrane”. Obecnie występuje we wszystkich zbiorczych folderach.

    Czy też macie ten problem ?

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #597
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Zainstaluj program BleachBit. Uruchom z konta swojego użytkownika, ze swojego menu programów – absolutnie nie jako root.

    Sprawdź czy i jakie opcje będą dostępne dla programu Thunderbird. Generalnie chodzi mi o to, że może pomóc czyszczenie katalogu Thunderbirda.

    Nie powiem ci jakie pliki z katalogu profilu można usunąć, a jakie zostawić, bo dawno już Thunderbirda nie używam.

    PS
    O ile w grę wchodzi zmiana program pocztowego to sprawdź Sylpheed. Nie obsługuje HTML, co jest jedną z wielu zalet tego programu – solidna japońska robota :D

    #600
    Avatar photomajo
    Moderator

    Niestety, BleachBit nie pomógł.
    Chcę mieć obsługę HTML i Thunderbird, poza obecnym błędem, mi odpowiada.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #605
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Ja nie mam tego problemu. Manjaro 8.13.1 32 bit, KDE 4.14.10, Thunderbird 38.1.0.

    #612
    Avatar photomajo
    Moderator

    Mam XFCE, Manjaro i Thunderbirda w najnowszej wersji.
    Może rzeczywiście coś się gryzie u mnie pomiędzy XFCE a Thunderbirdem ?

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #621
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Mogą się gryźć same ze sobą ustawienia w profilu thunderbird – zostają pozostałości w trakcie użytkowania.

    Przejedź go jeszcze skryptem autorstwa kolegi graysky – jest w AUR. Nazywa się profile-cleaner. Przed uruchomieniem skryptu wykonaj kopię katalogu thunderbirda w katalogu domowym:
    /home/majo/.thunderbird

    Potem uruchom skrypt z konta użytkownika:
    profile-cleaner t
    Potem uruchom jeszcze bez żadnej literki – zobaczysz co można czyścić przy użyciu skryptu.

    #661
    Avatar photomajo
    Moderator

    Pakiet zainstalowałem.
    Niestety. Czyszczenie (rezultat: same zera) nic nie zmieniło .

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #663
    Avatar photoaquila
    Moderator

    No to możesz spróbować zmienić nazwę katalogu .thunderbird na np. .thunderbird.back i uruchomić program. Zobaczymy czy będą takie same reakcje. Lub utworzyć nowego użytkownika i uruchomić TB. Nie wiem czy próbowałeś uruchomić go przez konsolę, może ona sypnie jakimiś błędami?

    #665
    Avatar photomajo
    Moderator

    Thunderbird uruchomiony z konsoli daj komunikat(błąd?):
    (process:5829): GLib-CRITICAL **: g_slice_set_config: assertion 'sys_page_size == 0' failed

    Po roboczej zmianie nazwy katalogu .thunderbird na inną:
    – powyższy komunikat ciągle występuje
    – ale (po dodaniu 2 roboczych kont do czystej instalacji programu) nie ma błędu będącego tematem tego wątku !
    Czyli, jak rozumiem, problem leży w ustawieniach(błędach?) mojej instalacji Thunderbird’a.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #1437
    Avatar photomajo
    Moderator

    Trochę trwało znalezienie rozwiązania, ale w końcu się udało :)
    Pomogło skasowanie plików w katalogu roboczym Tb (przy wyłączonym Tb):
    virtualFolders.dat
    Mail\smart mailboxes\Inbox
    Mail\smart mailboxes\Inbox.msf
    Mail\smart mailboxes\Sent
    Mail\smart mailboxes\Sent.msf

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.