[SOLVED] Udostępnianie drukarki.

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Sprzęt i sterowniki [SOLVED] Udostępnianie drukarki.

Oglądasz 7 posty - 1 do 7 (z 7 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8031
    warsztat-dom
    Forumowicz

    Jak drukarkę zainstalowaną w Manjaro udostępnić w sieci i drukować na niej z Windows 10 ?

    Pozdrawiam.

    #8032
    Avatar photoazja
    Moderator

    samba? -> community/smb4k

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8033
    pavbaranov
    Forumowicz

    Z całym szacunkiem, ale ani pytanie nie nadaje się do dalszej „obróbki” (jaka drukarka? jak podłączona? drukarka wifi?), ani nic nie napisałeś co Ci nie działa, albowiem temat drukarek sieciowych jest dość powszechny i dobrze omówiony niemal wszędzie. Jedno ze źródeł jest na wiki Archa (i to nie jedyne).

    #8034
    warsztat-dom
    Forumowicz

    W win10 mam grupę roboczą WORKGROUP, w Manjaro domenę WORKGROUP, to chyba nie to samo ? (w sam.conf workgroup = WORKGROUP)
    Komputery się nie widzą.
    Drukarka Oki14ex, pamiętam ze w Ubuntu nie było problemów a tu po prostu nie mogę znaleźć takich konfiguratorów.
    Odpaliłem wspomniany program ale z tego co tam widzę niewiele dla mnie (laika) wynika.

    Dobra, zapomniałem że mam włączony firewall.
    Dziękuję kolegom a w szczególności azja.

    #8035
    Avatar photoazja
    Moderator

    … oczywiście, nie wyłączaj firewall’a, tylko przepuść ruch związany z drukarką.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8036
    warsztat-dom
    Forumowicz

    W ustawieniach mam Konfiguracja zapory sieciowej i tam dodałem w regułach sambę i poszło.
    W menu mam Zapora sieciowa i tu wyskakuje okno, muli i wieczny komunikat o łączeniu z usługą firewalld.
    W menu aktywator uruchamia /usr/bin/firewall-config , nie wiem co uruchamia aktywator w oknie ustawień.
    Do jakich grup powinienem być połączony ?
    Podnoszenie tego przez gksu nic nie daje.

    #8037
    Avatar photoazja
    Moderator

    # Konfiguracja zapory sieciowej = community/gufw = community/ufw = ufw.service
    # Zapora sieciowa = community/firewalld = firewalld.service

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 7 posty - 1 do 7 (z 7 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.