[SOLVED] Uruchamianie programu w plazmie

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy [SOLVED] Uruchamianie programu w plazmie

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #8632
    christo
    Forumowicz

    Sorki ale jestem cienki zarówno w archu jak i w maniaro stąd pewnie moja nie wiedza.Na pulpicie ( kde-plasma ) jest ikonka klikasz i odpala sie np.doublecommander, jak założe jakikolwiek katalog na pulpicie i wrzucę tą ikonkę do tego katalogu to odpala się ten program w kate iwyrzuca jego plik jako tekstówkę.Co robie nie tak ? Uprawnienia patrzyłem są oki ustawiny jest w katalogu jako wykonywalny.

    #8633
    Avatar photoTomek
    Forumowicz

    Zakładam, że używasz domyślnej przeglądarki plików KDE. Widzę tu 2 możliwości:

    1. W ustawieniach Dolphina masz odznaczoną opcję potwierdzania przy wykonywaniu skryptów lub plików desktop. Rozwiązanie: otwierasz ustawienia programu i w zakładce Ogólne pod kartą Potwierdzanie zaznaczasz właściwą opcję.

    2. W ustawieniach masz zaznaczoną powyższą opcję. Wówczas wyświetla ci się pytanie co chcesz zrobić, wtedy aby uruchomić program powinieneś kliknąć „Wykonaj” zamiast „Otwórz”

    #8634
    Avatar photoazja
    Moderator

    Desktop, to folder, jak inne, ale jednak nie do końca, bo jest folderem specjalnym, inaczej traktowanym przez środowisko graficzne. Być może dlatego pliki *.desktop uruchamiają się z Desktop’u, ale nie z innych folderów.

    a być może, jak sugeruje @Tomek, 'problem’ leży w manager’ze plików. Spróbuj otworzyć Dolphin’a (lub cokolwiek innego, co spełnia u Ciebie rolę domyślnego file manager’a) i uruchomić w nim (a nie bezpośrednio z Desktop’u) skrót (albo ikonę, jak wolisz tak, to nazywać) do programu:
    z folderu …\Desktop
    z folderu …\Desktop\jakis_tam_folder
    Daj znać, czy jest różnica.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #8636
    christo
    Forumowicz

    Zakładam, że używasz domyślnej przeglądarki plików KDE. Widzę tu 2 możliwości:

    1. W ustawieniach Dolphina masz odznaczoną opcję potwierdzania przy wykonywaniu skryptów lub plików desktop. Rozwiązanie: otwierasz ustawienia programu i w zakładce Ogólne pod kartą Potwierdzanie zaznaczasz właściwą opcję.

    2. W ustawieniach masz zaznaczoną powyższą opcję. Wówczas wyświetla ci się pytanie co chcesz zrobić, wtedy aby uruchomić program powinieneś kliknąć „Wykonaj” zamiast „Otwórz”

    Dzięki dokładnie o to chodziło takie proste a trudne, jeszcze raz dzięki bardzo pomogłeś Tomek.
    Zadziałało do zamknięcia.

    #8637
    Avatar photoazja
    Moderator

    czyli, problem sprowadzał się do tego, w jaki sposób menedżer plików interpretował dany typ, w tym przypadku .desktop.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.