ustawienia rolki myszy w XFCE

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy ustawienia rolki myszy w XFCE

Oglądasz 8 posty - 1 do 8 (z 8 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #706
    Ernest Magnus
    Forumowicz

    W ustawieniach myszy nie ma opcji do ustawienia rolki myszy.

    Wygląda to tak:


    W jaki sposób ustawić ilość lini o jaką przesuwa się ekran?

    #722
    Ernest Magnus
    Forumowicz

    Może za trudne pytanie zadałem… ustawienia rolki myszki.

    #723
    pavbaranov
    Forumowicz

    Cóż… po pierwsze to co robisz (w drugim pytaniu) jest niezgodne z netykietą, ale to nie mój problem – to nie moje forum.
    Po drugie… skoro w ustawieniach nie ma, to czego chcesz od nas? Napisać Ci odpowiedni program, czy ki bida?
    Za tego typu rzeczy odpowiada xorg, ale aktualnie chyba nie ma jeszcze odpowiedniej implementacji. Niektóre programy same mają tu odpowiednie ustawienia (jeśli pamiętam, to tak było w np. FF). Możesz zatem spróbować znaleźć jakiś inny program. Ostatni raz widziałem mysz komputerową u siebie jakieś 20 lat temu, ale wyszukiwarki w necie działają. Myślę, że Tobie też. Pierwszy z brzegu efekt wyszukiwania to: co można osiągnąć po wpisaniu w wyszukiwarkę: configure x11 mouse wheel.

    #754
    Ernest Magnus
    Forumowicz

    Wystarczyło napisać, że Manjaro w środowisku XFCE nie obsługuje ustawień rolki myszy.

    #770
    pavbaranov
    Forumowicz

    Sorki, poniosło mnie :(
    Zobacz sobie na to: scrolling dla Xubuntu.

    #937
    Avatar photoDooshPastesh
    Forumowicz

    Witam, to mój pierwszy posta ale służę pomocą. Ja załatwiłem sprawę dzięki imwheel. http://www.webupd8.org/2015/12/how-to-change-mouse-scroll-wheel-speed.html?m=1

    #1274
    Ernest Magnus
    Forumowicz

    Dzięki wielkie, działa na Ubuntu i pochodnych. Ale czy ten program jest dostępny w Manjaro?

    Można ustawić rolkę jak się chce. Ja lubię jednym skokiem przewinąć ekran o 60 – 70% wysokości. Dziwie się, że w Linuksowych dystrybucjach nie ma wbudowanych tych ustawień, jest domyślne ustawienie o wartości 3 i trzeba rolkować jak szalony żeby przewinąć stronę o jeden ekran. Tylko w KDE jest ustawienie ale ograniczone i nie działa globalnie.

    #1275
    Avatar photonapcok
    Administrator
Oglądasz 8 posty - 1 do 8 (z 8 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.