[SOLVED] v-sync Nvidia i Plasma5

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne KDE [SOLVED] v-sync Nvidia i Plasma5

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #7502
    JaOrazInni
    Forumowicz

    Tak jak w tytule…
    Chyba podstawowy problem zdecydowanej większości Linuksów. O ile swego czasu na Antergosie i Gnome3 sobie z tym poradziłem tak teraz na Manjaro nie daję rady…
    Jeszcze jakoś bym to przebolał gdyby problem występował tylko podczas oglądania filmów w trybie pełnego ekranu ale mam problem z v-sync nawet podczas przeglądania internetu czy oglądania filmiku na yt „w małym okienku”

    Kernel 4.16
    Najnowsze zamknięte sterowniki
    GPU 1080

    Gdzieś wyczytałem, że Plasma5 ma z tym problemy ale może ktoś wie jak włączyć synchronizacje poziomą (v-sync) na plasma5?

    #7506
    JaOrazInni
    Forumowicz

    Ok znalazłem rozwiązanie…

    Odpalamy nvidia-settings w trybie administratora. Wchodzimy w zakładkę X Server Display Configuration i wybieramy Advenced.
    Tam zaznaczamy Force Composition Pipeline oraz Force Full Comosition Pipeline.
    Klikamy apply i potwierdzamy.
    Później klikamy na Save to X Configuration File i zamieniamy to /etc/X11/xorg.conf na to /etc/X11/mhwd.d/nvidia.config No i zapisujemy. Dzięki temu ustawienie będzie działać po restarcie systemu.

    No i wsio śmiga jak mało co.

    @napock można zamknąć temat.

    #7508
    pavbaranov
    Forumowicz

    Masz jeszcze inne sposoby.

    #7509
    JaOrazInni
    Forumowicz

    To z triple buffering widziałem ale tutaj synchronizacja by działała zawsze nawet w grach niezależnie od ustawień gry. a nie zawsze jest mi ona potrzebna.
    I nie jestem jeszcze ogarnięty jeżeli idzie o KDE bo całe życie siedziałem na gnome a wcześniej na fluxboksie itp…Tylko droga jaką wybiera Gnome3 przestaje mi się podobać.

    #7514
    pavbaranov
    Forumowicz

    Cóż… niestety o to chodzi, że KDE i NVidia nie po drodze ze sobą.

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.