[SOLVED] VirtualBox się nie uruchamia

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Inne [SOLVED] VirtualBox się nie uruchamia

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #4238
    wojteeek
    Forumowicz

    Witam, zainstalowałem z terminala VirtualBox, ale się nie chce włączyć. Kopiuje to co napisałem na forum VirtualBox, ale mnie odesłali do społeczności manjaro.

    Hello, I installed VirtualBox (version Guest kernel modules for VirtualBox
    extra/linux411-virtualbox-host-modules 5.1.22-1 (linux411-extramodules)) and is problem with run the VirtualBox.

    My system is Manjaro KDE.

    Log in terminal:

    [wojtek@wojtek-pc ~]$ virtualbox
    VirtualBox: Error -610 in supR3HardenedMainInitRuntime!
    VirtualBox: dlopen(„/usr/lib/virtualbox/VBoxRT.so”,) failed: libssl.so.1.1: cannot open shared object file: No such file or directory

    VirtualBox: Tip! It may help to reinstall VirtualBox.

    I reinstalled VirtualBox and installed on older kernel (4.9.x) and is this the same problem. So I updated kernel to 4.11.x and again this the same problem.
    My version kernel

    4.11.1-1-MANJARO

    Proszę o pomoc.

    #4240
    pavbaranov
    Forumowicz

    Zgłoś błąd w Manjaro jeśli prawidłowo instalowałeś paczkę. Paczka winna być przebudowana i jako zależność mieć openssl, który winien zostać doinstalowany (jeśli z jakiejś przyczyny nie istnieje w systemie; nie wiem z jakiej).
    Pokaż:
    pacman -Qs openssl
    Jeśli w wyniku nie będziesz miał m.in.:

    pacman -Qs openssl
    local/openssl 1.1.0.f-1
        The Open Source toolkit for Secure Sockets Layer and Transport Layer Security

    to doinstaluj tę paczkę.
    Najprawdopodobniej natomiast zainstalowałeś paczkę bez aktualizacji systemu – jeśli tak, to dokonaj aktualizacji. Pacman nie wspiera aktualizacji (czyt. instalacji) pojedynczych pakietów i zawsze przed instalacją jakiegoś pakietu należy wykonać instalację. Najlepiej po prostu wbić sobie w głowę (zrobić jakiś alias), że prawidłowa instalacja pojedynczej paczki wygląda tak:
    pacman -Syu nazwa_paczki

    #4242
    wojteeek
    Forumowicz

    Zgłoś błąd w Manjaro jeśli prawidłowo instalowałeś paczkę. Paczka winna być przebudowana i jako zależność mieć openssl, który winien zostać doinstalowany (jeśli z jakiejś przyczyny nie istnieje w systemie; nie wiem z jakiej).
    Pokaż:
    pacman -Qs openssl
    Jeśli w wyniku nie będziesz miał m.in.:

    pacman -Qs openssl
    local/openssl 1.1.0.f-1
        The Open Source toolkit for Secure Sockets Layer and Transport Layer Security

    to doinstaluj tę paczkę.
    Najprawdopodobniej natomiast zainstalowałeś paczkę bez aktualizacji systemu – jeśli tak, to dokonaj aktualizacji. Pacman nie wspiera aktualizacji (czyt. instalacji) pojedynczych pakietów i zawsze przed instalacją jakiegoś pakietu należy wykonać instalację. Najlepiej po prostu wbić sobie w głowę (zrobić jakiś alias), że prawidłowa instalacja pojedynczej paczki wygląda tak:
    pacman -Syu nazwa_paczki

    Zaktualizowałem system i zainstalowałem od nowa VirtualBox i już się uruchamia. Bardzo dziękuję Tobie za pomoc!!!

    #4247
    pavbaranov
    Forumowicz

    Zaktualizowałem system i zainstalowałem od nowa (…)

    Nawet nie musiałeś niczego instalować od nowa. Po samej aktualizacji (z zainstalowanym, a niedziałającym VB) wszystko winno już działać prawidłowo.

    #4254
    wojteeek
    Forumowicz

    Całą sobotę spędziłem wertując Internet w poszukiwaniu rozwiązania. Jakiego? Otóż na wirtualce nie czytało USB.

    Jak rozwiązać ten problem?
    Wchodzimy edytorem tekstowym do pliku /etc/group (polecenie: sudo nano /etc/group) i szukamy linijki vboxusers:x:108 (liczba nie musi być ta sama) wystarczy po liczbie wstawić znak : i wpisać nazwę użytkownika, np. vboxusers:x:108:wojtek Następnie wszystko zapisujemy i restartujemy system. Gotowe.

    Rozwiązanie znalazłem na pewnym blogu, ale nie wiem czy można tu podawać linki. Od razu przepraszam, że rozwiązanie nie na temat problemu, ale może komuś się przyda, np. mi jak zapomnę rozwiązania.

Oglądasz 5 posty - 1 do 5 (z 5 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.