Visual Studio Code Manjaro KDE- nie mogę otworzyć plików poprzez SAMBĘ

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie Visual Studio Code Manjaro KDE- nie mogę otworzyć plików poprzez SAMBĘ

Oglądasz 8 posty - 1 do 8 (z 8 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #6077
    nikczemnik
    Forumowicz

    Witam
    Mam problem jak w temacie. Na jednym komputerze Manjaro z Gnome- tutaj w VSC klikam w eksplorator plików i na liście miejsc mam między innymi zamontowane zasoby poprzez Sambę. Niestety w Manjaro z KDE po kliknięciu w eksplorator nie wyświetlają się zasoby Samby.
    Będę wdzięczny za pomoc czy da się jakoś to zrobić.

    #6078
    pavbaranov
    Forumowicz

    W ogóle masz skonfigurowaną SMB w Plasma? W Dolphinie (czy innym menedżerze plików) jej zasoby są widoczne?

    #6079
    nikczemnik
    Forumowicz

    No właśnie w Dolphinie są widoczne i zamontowane…

    #6080
    pavbaranov
    Forumowicz

    Jak instalowałeś VCS? Z AUR? Jeśli tak, to prawdopodobnie do budowy pociągnął Ci gvfs. Zainstalowałeś jego zależności opcjonalne? Za sambę odpowiada gvfs-smb.

    #6081
    nikczemnik
    Forumowicz

    Zainstalowałem poleceniem yaourt -S visual-studio-code. Widzę, że mam zainstalowane też gvfs-smb.

    #6082
    pavbaranov
    Forumowicz

    VCS to aplikacja Gtk+2, która korzysta z gvfs. Instalacja przez yaourt powoduje również instalację zależności, ale tą jest tylko m.in. ów gvfs, którego „normalnie” w żadnym środowisku, które nie wymaga GIO nie będziesz miał, ale wyłącznie samego gvfs. To ma opcjonalne zależności, których yaourt nie instaluje, dając Ci wybór. Z tego co widzę, za połączenie na protokole SMB odpowiada właśnie gvfs-smb. Być może to trzeba jakoś ustawić (tzn. to całe gvfs+gvfs-smb) by działało w innych środowiskach niż Gtk. W Plasma, za połączenie z SMB odpowiada KIO i jego wtyczki. Łap: https://wiki.archlinux.org/index.php/File_manager_functionality – baw się. Może coś wykombinujesz.
    IMO – w Dolphin działa, bo jest poprawnie skonfigurowany protokół SMB, który jest udostępniony aplikacjom. W VCS nie działa, bowiem to
    „nie chce zobaczyć” czegoś, co udostępnione jest przez KIO. Ot, taka kompatybilność między aplikacjami Gtk i Qt/KF5.
    Od strony Plasmy przychodzi mi jedynie, że być może da Ci coś smb4k, choć wątpię.

    #6083
    nikczemnik
    Forumowicz

    No niestety nic nie wykombinowałem:-( Ale dzięki wielkie za pomoc. Chyba trzeba będzie wrócić na Gnome:-(

    #6095
    pavbaranov
    Forumowicz

    Sprawdź jeszcze zawartość /etc/samba/smb.conf Może też coś tu znajdziesz. Nie używam SMB zatem niewiele Ci już pomogę :(

Oglądasz 8 posty - 1 do 8 (z 8 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.