VLC zawiesza system

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie VLC zawiesza system

Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #7743
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Witam.
    Dzisiaj chcąc uruchomić film na VLC system mi się zawiesił bez możliwości przejścia na tty, potrzebny był hard reset.
    Mimo że na co dzień używam SMPlayer, to jednak zastanawia fakt dlaczego tak się dzieje. Na razie wywaliłem ze systemu VLC.
    Ciekaw jestem czy tak tylko u mnie się dzieje.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7744
    Avatar photomajo
    Moderator

    VLC 3.0.2-2 działa u mnie normalnie (testowane na *.mp4, *.flv i *.webm).
    Może miałeś jednorazową awarię i niepotrzebnie odinstalowałeś VLC.

    Manjaro [stable] LTS, Xfce - tego używam

    #7745
    pavbaranov
    Forumowicz

    @majoNie tak do końca.

    @Robert75
    – Brak konkretów – brak odpowiedzi.

    #7752
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Może miałeś jednorazową awarię i niepotrzebnie odinstalowałeś VLC.

    Nie to nie była jednorazowa awaria. Kilka razy odinstalowałem VLC, i na nowo instalowałem, z takim samym efektem. Dodam tylko że gdy uruchomię VLC na pusto to jest ok, dopiero gdy chcę odtworzyć jakiś film to jest zawiecha.

    Tak ogólnie to ja praktycznie nie korzystam z tego programu, tak więc to żaden problem, tylko chciałem się dowiedzieć czy to tylko u mnie występuje.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7756
    Avatar photoaquila
    Moderator

    U mnie, Plasma, vlc 3.0.3-1 nie zawiesza się. Proponuje przejrzeć logi.

    #7757
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    Po chwilowym zastanowieniu, chyba znam przyczynę zawiechy systemu przez VLC. To za sprawą uruchomienia jednorazowo programu I-NEX jako root. Tak więc teraz wiem już na pewno że nie należy uruchamiać programów GUI jako root.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7758
    pavbaranov
    Forumowicz

    Możesz sprawdzić, ale nie powinno to być przyczyną. Sprawdzając, najlepiej uruchomić 3 konsole i:
    – w pierwszej wpisać journal -f,
    – w drugiej uruchomić i-nex na roocie,
    – w trzeciej uruchomić VLC (z GUI).
    Informacje, które Ci się pojawią winny dać odpowiedź, czy Twoje podejrzenie jest prawidłowe.
    BTW: Z uruchamianiem aplikacji GUI w sesji Xów z uprawnieniami root jest niebezpieczne, ale z zupełnie innego powodu.

    #7760
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @pavbaranov Nie chce mi się instalować na nowo VLC, tym bardziej jak już wspomniałem nie korzystam z tego programu, zdecydowanie wolę SMPlayer, a to chyba dlatego że ten odtwarzacz nigdy mnie nie zawiódł.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #7761
    pavbaranov
    Forumowicz

    Ok, w takim razie krótko odpowiadając na Twoje pytanie w pierwszym wątku:
    – u siebie (AMD A8-7410 APU with AMD Radeon R5 Graphics; to jest AMD Mullins na amdgpu) – nie napotkałem na ten problem (obecnie stockowe vlc 3.0.3-1),
    – inni mają z nim problem jaki wskazałem już w odpowiedzi, a niektórzy mają problem z wysokim zapotrzebowaniem na CPU, co w skrajnych przypadkach objawić się może totalnym zawieszeniem komputera; co ciekawe wskazywane są różne przyczyny takiego zachowania, a najdziwniejsza z jaką się spotkałem, to podmienienie wystroju/ikon (także kontynuowanie ich z wersji 2.x). Choć w sumie… wiele razy mawiałem, że aplikacje Qt (mniejsza o wersję) lubią być wrażliwe na jakieś niestandardowe ikony, tematy, które albo są po macoszemu zrobione, albo nie dla określonej wersji aplikacji.
    Innych zgłoszeń, które mogą prowadzić do opisywanej sytuacji nie spotkałem.

    #7762
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    No to teraz jest wszystko jasne.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
Oglądasz 10 posty - 1 do 10 (z 10 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.