[SOLVED] Cinnamon, Nemo – widok miniatur?

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy [SOLVED] Cinnamon, Nemo – widok miniatur?

Oglądasz 8 posty - 1 do 8 (z 8 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #2361
    sq6xl
    Forumowicz

    Witam
    Arek z tej strony, może ktoś podpowie jak zrobić widok miniatur w menadżerze plików ?
    Mam widok ikon, czy listę plików w katalogu wraz ze szczegółami plików ale nie ma możliwości ustawienia widoku miniatur.
    Mam sporo zdjęć i chciałbym mieć możliwość szybkiego wzrokowego odnalezienia czegoś w folderze a nie za pomocą dedykowanego programu. Ideałem byłaby też możliwość sortowania w katalogu plików ( zdjęć ) po dacie utworzenia a nie modyfikacji. to już drugi problem ale zachaczajacy.
    Pozdrawiam
    Arek

    #2363
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Menedżerów plików jest sporo. I szczerze mówiąc to nie spotkałem się jeszcze z takim, który nie miałby tej funkcjonalności. Co to za menedżer plików?

    #2364
    sq6xl
    Forumowicz

    No ten wbudowany w manjaro NEMO 3.2.0

    #2372
    sq6xl
    Forumowicz

    No a ten wbudowany nie ma zdaje się tej funkcji albo ja nie potrafię jej włączyć, osobiście wolę korzystać z tych systemowych bo teoretycznie najlepiej są zintegrowane z systemem i nie chciał bym instalować czegoś innego ale jak nie będzie wyjścia to…
    Jakieś sugestie w sprawie NEMO?
    Pozdrawiam

    #2375
    pavbaranov
    Forumowicz

    Zerknij na ten link lub ten. Może to dotyczy też i Twojego przypadku.

    #2378
    Avatar photonapcok
    Administrator

    No a ten wbudowany nie ma zdaje się tej funkcji albo ja nie potrafię jej włączyć, osobiście wolę korzystać z tych systemowych bo teoretycznie najlepiej są zintegrowane z systemem i nie chciał bym instalować czegoś innego ale jak nie będzie wyjścia to… Jakieś sugestie w sprawie NEMO? Pozdrawiam

    Nie ma czegoś takiego jak wbudowany czy domyślny, Manjaro jest dostępne w wielu edycjach -> https://github.com/manjaropl/manjaro-doc-pl/blob/master/intro/edycje.md . Jak zadajesz pytanie to pisz konkretnie (środowisko graficzne, nazwa programu).

    #2379
    pavbaranov
    Forumowicz

    @napcok – Pomijając kwestię konkretnego pisania – skoro on ma Nemo i jest to „domyślne”, to ma zainstalowane manjaro-cinnamon, wersja 3.2.0 Nemo, sugerowałaby gtk3 3.22 (a co najmniej 3.20).

    #2383
    sq6xl
    Forumowicz

    Ok, moja wina powinienem napisać jak wersja dystrybucji co do samego programu to napisałem w odpowiedzi na pytanie napcok-a że chodzi o NEMO 3.2.0.
    Pavbaranov ma racje to cinamon 3.2.1 jądro 4.4.39-1 MANJARO.
    Pavbaranov (masz jakieś normalne imię, trudno mi się tak do ludzi zwracać ale to oczywiście Twój wybór) to co ma wpisać w szukaj programu PAMAC? GTK3 3.22?
    Jak to wpisałem to wychodzi, że mam to już zainstalowane w wersji 3.22.5-1. a miniatur w widoku niema.
    Co do tego czy „domyślne” czy nie to jak coś instaluje się razem z systemem podczas stawiania go na świeżo to dla mnie jest domyślne, preferowane czy jak tam zwał tak zwał ważne, że system dowołuje się do tej aplikacji by pokazać drzewo katalogów dyski itp.
    Chciałbym by mój „domyślny” menadżer plików pokazywał mi miniatury a nie tylko ikony lub widok szczegółowy a ideałem by było jak by do tego jeszcze potrafił pokazać w szczegółach datę utworzenia pliku a nie modyfikacji.
    Taki sposób sortowania bardzo w moim odczuciu ułatwia robienie porządku np ze zdjęciami a tych mam bardzo dużo.
    Pozdrawiam
    Arkadiusz

    Pavbaranow dzięki, przeczytałem jakoś informacje w tym linku coś mi podesłał wcześniej ( nie znam angielskiego niestety) i kierując się załączonym screenami zmieniłem ustawienia w NEMO i teraz jest ok, ładują mi się miniatury w widoku ikon , po prostu 1 mb to za mało dla zdjęć z aparatów o współczesnych matrycach .
    Dzięki serdecznie, jeden problem mniej jak byś był we Wrocławiu stawiam piwko albo co tam wolisz może ty nieletni i cola wystarczy ;-)

Oglądasz 8 posty - 1 do 8 (z 8 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.