Witajcie na forum manjaro.pl

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum organizacyjne Powitania Witajcie na forum manjaro.pl

Oglądasz 15 posty - 16 do 30 (z 46 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #1630
    sj65
    Forumowicz

    Witam! Trzecie podejście.

    W pierwszych dwóch wkurzyła mnie nachalność gruba i czas oczekiwania na wyąłczenie usług uzytkownika (90s). Obecnie po instalacji z obrazu Openboxa przygotowanego przez „napcok” (Genialna robota) system daje się uruchomić z gruba innej dystrybucji. Rozwiązania drugiego problemu będę szukał.

    Zaczynałem za czasów Auroksa 9.3 i Red Hata 7.2. Potem Etch i kolejne stabilne wydania Ubuntu,
    Od pogrzebu Gnome 2 tylko Fluxbox oraz dawniej „nautilus –no-desktop” obecnie „caja –no desktop”, tint2, conky, tilda (nawet z przeźroczystością).

    Filozofia moja jest taka:
    Do włączenia oświetlenia nie potrzebuję wiedzieć czy są jakieś tam elektrony, może ich nie ma, z jaka prędkością poruszają się po przewodzie i z jakim prawdopodobienstwm znajdują się w określonym punkcie przestrzeni.
    Tak samo nie potrzebuję wiedzieć w którym miejscu ma być zero a w którym jednyka by system działał poprawnie.
    System ma działać i tak czyni Manjaro. Jeszcze raz słowa uznania i dzięki za przygotowanie Openboxa. ADDMINIE „napcok” jesteś wielki. Chciałbym poznać dystrybucją z Fluxboxem o którym wspominasz ale nie znalazłem żadnego odnośnika do obrazu.
    Wspomniałem tilda nawet z przeźroczystoścą bo w oficjalnych wydaniach trzeba znaleźć sposób na uzyskanie przeźroczystości.
    Pozdrawiam

    #1631
    pavbaranov
    Forumowicz

    (…) wkurzyła mnie nachalność gruba i czas oczekiwania na wyąłczenie usług uzytkownika (90s). Obecnie po instalacji z obrazu Openboxa przygotowanego przez „napcok” (Genialna robota) system daje się uruchomić z gruba innej dystrybucji. Rozwiązania drugiego problemu będę szukał.

    Mówisz – masz. Inna sprawa, że praktycznie wszyscy, którzy sygnalizowali takie zachowanie na BBSie Archa, z chwilą przejścia na systemd 230 przestali w dalszym ciągu to sygnalizować, a od czasu systemd 230 też nie ma nowych wpisów. Sam kod tej wersji systemd też zawiera jakieś rozwiązanie owego długiego wyłączania, ale problem pojawia się i znika od czasu do czasu. Zanim zatem sięgniesz po rozwiązanie – sprawdź wersję systemd.

    #2422
    christo
    Forumowicz

    Mam na imie Krzysiek i witam wszystkich uzytkowników forum.

    #2770
    Avatar photomnemonic
    Forumowicz

    Wypada się przywitać.
    Witam, to moja druga dystrybucja z rodziny, pierwszą był sam Arch,
    były także distra z rodziny debiana, ubuntu w końcu nawet gentoo. Po dwóch latach przerwy w używaniu linuksa postanowiłem wypróbować Manjaro z Gnome i jestem mile zaskoczony.

    #2832
    Avatar photoLinGruby
    Forumowicz

    Witam All ;-)

    Od 2007 kontakt z Linuxem czyli Mandriva w 2007, Debian od 2008 do teraz ( desktop/serwer ), Ubuntu pochodne ( trochę tego było ale najdłużej Linux Mint i Linux Lite) obecnie też Ubuntu Server 16.04 LTS na KVM, no i teraz przyszedł czas na Manjaro Linux ;-)

    Poza Mandriva i Ubuntu Server na reszcie podstawowe środowisko graficzne to XFCE

    Wcześniejsza zaginęła ale obecnie:-)

    https://www.linuxcounter.net/cert/592024.png

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Linux User #592024
    System: Host: arch-bspwm Kernel: 4.19.5.ll6-1-lingruby-git+ x86_64 (64 bit gcc: 8.2.1)
    Desktop: mwm info: polybar wm: bspwm 0.9.5 dm: lightdm Distro: Arch Linux
    Machine: Device: laptop System: Acer product: Aspire E5-571

    #2898
    jurrock
    Forumowicz

    Bry :)

    #2899
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Dobry dobry :)

    #2903
    Avatar photoPolskacafe
    Forumowicz

    Witam wszystkich!

    Z Manjaro korzystam od dość dawna, dlatego zdecydowałem się na rejestrację.

    #2914
    jarek_seweryn
    Forumowicz

    Witam,
    miałem dość Windy – stąd decyzja o zmianie. dlaczego od razu Manjaro XFCE a nie inne, prostsze dystrybucje – urzekła mnie prostota, wygląd i brak problemow z wiekowym już sprzętem.

    #3104
    JaOrazInni
    Forumowicz

    Cześć…
    często nie korzystam z for. Najczęsciej gdy mam problem do rozwiązania.Jednak może tym razem uda i mi się pomóc (gdy ogarnę swoje problemy z manjaro ^^)

    Pozdro

    #3115
    braudar
    Forumowicz

    Witam po Linux Mint Cinnamon przeskok na Manjaro XFCE. Instalacja i praca w systemie OK, jestem zadowolony.
    Braudar

    #3295
    cardu
    Forumowicz

    Witam wszystkich.
    Nowy w świecie Manjaro Linux (od kilku dni), przesiadka ze starego Linux Mint Cinnamone.

    #4016
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Witam :-)
    Dwa dni temu zainstalowałem Maboxa. Gratuluję stworzenia tak udanej dystrybucji! Rzeczywiście, archopodobne są naprawdę szybkie! GKrellM to fajna sprawa (czy są odpowiedniki dla innych dystrybucji???), fajne jest też zarządzanie Conky.

    Nadal mam jednak zainstalowenego Minta. Zobaczymy jak mi pójdzie z Maboxem… To jest trudniejsza dystrybucja niż Mint.

    Niepokoi mnie fakt, że system zajmuje ponad 8GiB, podczas gdy Mint tylko 6,8GiB.

    #4139
    Avatar photoDomker
    Forumowicz

    Witam :)

    #4207
    basuwa
    Forumowicz

    witam wszystkich :) od niedawna mam Manjaro Gnome,przedtem Ubuntu,i inne os. jestem rencistą, mam więcej wolnego czasu i tak się bawię linuxami, lubię to , a przy okazji uczę się :) tak się złożyło , że mam 3 laptopy,stare,i dwa PC. dziwne , żeby na wszystkim było to samo :D

Oglądasz 15 posty - 16 do 30 (z 46 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.