[SOLVED] WPS office w Manjaro i poprawne działanie flasha w operze

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Oprogramowanie [SOLVED] WPS office w Manjaro i poprawne działanie flasha w operze

Oglądasz 13 posty - 1 do 13 (z 13 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #3241
    Avatar photozxcv
    Forumowicz

    Witam

    Jestem nowym użytkownikiem Manjaro, wcześniej korzystałem z dystrybucji opartych na Debianie i Fedorze. Wszystko ładnie pięknie, tylko napotkałem problem.
    Brakuje mi możliwości instalacji WPS Office(wiem że jest Libre office, ale moim zdaniem chińska wersja jest lepsza). Na stronie producenta udostępnione są 3 wersje: .deb, .rpm i .tar.xz. 2 pierwsze to wiadomo nie dla tej dystrybucji, a ostatnią system traktuje jako zwykłe archiwum. Więc czy jest możliwa instalacja paczki tar.xz lub też inny sposób na instalacje tego pakietu?

    #3242
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Rozumiem, że… ale…
    W zależności od tego, której wersji Manjaro używawsz masz tam albo Pamac, albo Octopi, nadto w każdej yaourt. Wpisanie w menedżerze paczek, a nie ściąganie ze stron czegokolwiek wps/wps-office – wypluje Ci kilkanaście możliwych pomysłów na instalację. Ta „zasadnicza” to: wps-office.
    Z Operą – załóż nowy temat. Generalna zasada na wszystkich forach: jeden wątek – jeden problem. Wszak forum nie służy tylko temu, kto zadaje pytanie.

    #3244
    Avatar photoRobert75
    Forumowicz

    @zxcv Nie zgodzę się z Tobą co do Chromium. Ja używam tej przeglądarki o kilku ładnych lat, i nigdy ale to nigdy nie miałem z nią problemów. A z Twojego opisu wynika że to własnie Opera stwarza problemy.

    Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110
    #3246
    Avatar photozxcv
    Forumowicz

    Sorki za 2 wątki, już usunąłem jeden.

    Co do WPS office, to szukałem w Pamacu(chyba właśnie to mój menedżer programów-jestem jeszcze zielony w tym) i nic nie znalazłem. Moja wersja to 17.0 w środowisku gnome(choć nie wiem czy ma to znaczenie).

    #3248
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    To zainstaluj to w taki sposób.

    #3249
    Avatar photonapcok
    Administrator

    Co do WPS office, to szukałem w Pamacu(chyba właśnie to mój menedżer programów-jestem jeszcze zielony w tym) i nic nie znalazłem. Moja wersja to 17.0 w środowisku gnome(choć nie wiem czy ma to znaczenie).

    W Pamac aby korzystać z AUR trzeba najpierw zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach.

    #3254
    Avatar photomichaldybczak
    Forumowicz

    @zxcv, jak chcesz coś zainstalować, pierwsze szukaj w repozytorium manjaro. Jak nie znajdzie (tak jak w przypadku WPS office czy pepper-flash) to sprawdź w AUR. W 90% pakiet, którego szukasz tam jest. Dzięki temu instalacja pakietów w systemach arch’owych jest dużo wygodniejsza niż w ubunciakach. Sterowniki do drukarek też zazwyczaj są w AUR. Jeśli nie wiesz jak się nazywa dany pakiet to można szukać go na google z dopiskiem AUR.

    #3302
    Avatar photozxcv
    Forumowicz

    Dzięki za pomoc, odniosłem połowiczny sukces. Udało mi się zainstalować WPS z Aur, ale nie mogę zapisywać plików na komputerze, tylko je otwierać. Jednak tak samo jest w przypadku Libre office, więc to raczej nie problem z programem, a coś mogłem zepsuć w systemie jak się bawiłem z instalacją WPS.

    #3303
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Możesz zapisać (nawet np. do niej skopiować) jakikolwiek plik w tej samej lokalizacji, w której chcesz zapisać plik z WPS?

    #3305
    Avatar photoaquila
    Moderator

    I gdzie je chcesz zapisać bo może na koncie roota?

    #3308
    Avatar photozxcv
    Forumowicz

    Sprawdzałem dwa przypadki:

    1. Otworzyłem nowy plik programu WPS i Libre Office, po czym próbowałem je zapisać (zapisz jako) w katalogu dokumenty oraz w innych zrobionych przez siebie w katalogu domowym.
    2. Skopiowałem gotowe pliki z innego komputera i otworzyłem je za pomocą 2 pakietów (bez problemu), następnie wprowadziłem niewielkie zmiany i wcisnąłem zapisz.

    W obu przypadkach wyskakiwał mi błąd, że nie można zapisać w wybranej lokacji, a sprawdzałem różne.

    #3309
    Avatar photopavbaranov
    Forumowicz

    Ile masz miejsca w tym folderze, jakie są uprawnienia do niego, możesz w tym folderze cokolwiek zapisać (z dowolnego programu, bo to, że z WPS nie, to już wiemy)?

    #3310
    Avatar photozxcv
    Forumowicz

    Dobra mam, dzięki za pomoc, miałem z niewiadomego powodu ustawiony dostęp na tylko do odczytu. Teraz jest ok.

Oglądasz 13 posty - 1 do 13 (z 13 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.