[SOLVED] Wyłączenie usługi iptables w systemd, by gufw był aktywny..

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Podstawy [SOLVED] Wyłączenie usługi iptables w systemd, by gufw był aktywny..

Oglądasz 8 posty - 1 do 8 (z 8 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5779
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Mam mały problem. Otóż zapora gufv po restarcie komputera staje się nieaktywna. Rozmawiałem na czacie z pewnym miłym człowiekiem i zasugerował mi on, że powinienem powyłączać usługi iptables w systemd. Sądziłem, że ta rada mi wystarczy, jednak nie wiem jak mam wyłączyć owe usługi.
    Tu jest nieco o takim problemie jak mój: https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=169846

    W jaki sposób mam wyłączyć usługi iptables?

    #5780
    Avatar photonapcok
    Administrator

    A włączyłeś w ogóle usługę ufw? Tak aby była uruchamiana podczas startu systemu?

    sudo systemctl enable ufw
    reboot
    #5781
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Chyba nie :-)

    Edit
    Wygląda na to, że już jest ok.
    Dzięki

    #5782
    Avatar photonapcok
    Administrator

    To włącz, zrebootuj i sprawdź ;)

    Edit: Jak już okej to zamykam.
    Jeszcze tylko warto napisać, że gufw jest tak naprawdę nakładką na iptables (gufw -> ufw -> iptables)

    #5783
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    Wygląda na to, że już jest ok.
    Dzięki ;-)

    #5785
    Avatar photoazja
    Moderator

    (…) Jeszcze tylko warto napisać, że gufw jest tak naprawdę nakładką na iptables (gufw -> ufw -> iptables)

    … no właśnie, właśnie! Z tej perspektywy, rada aby wyłączyć iptables, bo wtedy gufw będzie działało, wygląda dość … nietypowo?

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5786
    Zanonimizowany
    Forumowicz

    @up,
    Najprawdopodobniej niezbyt precyzyjnie się wyraziłem wcześniej. Spójrz tutaj: https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=169846

    #5796
    Avatar photoazja
    Moderator

    @piespawlowa -> wszystko jasne. Chodziło o service iptables, który rzeczywiście jest wyłączony (ja tak mam, tak powinno być zdaniem cytowanego źródła – zapewne tak ma być, bo wygląda na to, że konfliktuje z ufw, choć w zależnościach tego nie mają). Ale pakiet iptables musi być zainstalowany, bo ufw wymaga. Dzięki za to, że miałeś taki problem :-)

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

Oglądasz 8 posty - 1 do 8 (z 8 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.