[SOLVED] Xfce problem z obrazem po wybudzeniu

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Środowiska graficzne XFCE [SOLVED] Xfce problem z obrazem po wybudzeniu

Oglądasz 7 posty - 1 do 7 (z 7 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #5192
    ddd
    Forumowicz

    Mam 2 laptopy: jeden stary Asus aspire one i Sony vaio oba na grafice Intela. I oba mają ten sam problem po hibernacji pojawiają się krzaki i artefakty zielone. Obraz jest na tele czytelny że można się zalogować i uruchomić ponownie co naprawia obraz. Nie wiem czy to wina xfce czy sterowników grafiki ale może ktoś miał podobny problem.

    #5194
    Avatar photoazja
    Moderator

    … driver’y do grafiki wolne, zamknięte; jądro; RAM ?

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5195
    Deleted
    Member

    Może to zabawne, ale miałem podobne objawy przy hibernacji na laptopie Asus i zniknęły po… odinstalowaniu programu Nomacs

    #5196
    Avatar photoazja
    Moderator

    xfce, nvidia (free), linux411… czas już na mnie, ale na dobranoc dwa tropy:

    # mam czasem problemy gdy wybudzam maszynę z uśpienia, ale znikają po sekundzie same i pojawia się ekran logowania – nie widzę w tym niczego zdrożnego, w przeciwieństwie do dziwnego zachowania, od czasu do czasu, gdy przed aktywne okno (bez utraty jego aktywności) 'wciska się’ obraz innego, zminimalizowanego. Tak jakby nie do końca zarządzanie oknami radziło sobie z odświeżaniem obrazu, albo żonglowaniem zawartością pamięci (zazwyczaj pracuję na granicy zapełnienia). Zauważyłem wyraźny związek z obecnością aplikacji wykorzystujących Wine. Przypadek? Kiedyś tego nie było, ale od tego czasu zmieniło się wszystko kilka razy, z jądrem włącznie, więc trudno podejrzewać coś konkretnego.

    # mój przykład, jak i opisany przez @diatryba, sugeruje, że odpowiedzialna za, to może być pojedyncza aplikacja lub biblioteka. Nomacs, to przeglądarka obrazów. Zbieg okoliczności? Wykorzystuje biblioteki do prezentacji grafiki. Nomacs pracuje na qt – ja również, mimo starań, aby opierać się na gtk, używam kilka aplikacji opartych o qt, ciągle pracujących – bywały już problemy z działaniem bibliotek qt w środowiskach opartych o gtk.

    Może ktoś jeszcze dołoży coś do listy i pojawi się jakiś zbiór wspólny. A może ktoś wie, w czym rzecz.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5197
    pavbaranov
    Forumowicz
    #5199
    Avatar photoazja
    Moderator

    ’VAIO Users’ i ’Suspend/hibernate doesn’t work, or not consistently’ by pasowały. Również link w drugim z tych punków, kierujący do artykułu ’Best practice to debug Linux* suspend/hibernate issues’ jest interesujący – już rezerwuję sobie sobotni wieczór na lekturę.

    Nie zadawaj pytania, jeżeli nie jesteś gotów usłyszeć odpowiedzi

    #5201
    ddd
    Forumowicz

    odinstalowałem sterownik vesa i wszytko jest ok …

Oglądasz 7 posty - 1 do 7 (z 7 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.