[SOLVED] Xfce4-weather-plugin

Jesteś nowy na forum? Przeczytaj ...

Home Fora Forum wsparcia Inne [SOLVED] Xfce4-weather-plugin

Oglądasz 7 posty - 1 do 7 (z 7 ogółem)
  • Autor
    Posty
  • #2910
    jarek_seweryn
    Forumowicz

    Witajcie, własnie zainstalowałem manjaro na swoim sprzęcie i zaczynam przugodę z Linuxem. W związku z tym mam pytanie (pewnie lamerskie). jak uruchomić pakiet xfce4-weather-plugin. Mam go zainstalowanego w pamac menadżerze, jednak nie mogę go w żaden sposób uruchomić a nie ukrywam, że przydały by mi się informacje pogodowe na pulpicie..
    Pomożecie??

    #2911
    Avatar photonapcok
    Administrator

    To jest plugin do panelu, czyli najprawdopodobniej trzeba kliknąć prawym panel i sobie to gdzieś tam umieścić i skonfigurować.
    http://goodies.xfce.org/projects/panel-plugins/xfce4-weather-plugin

    #2912
    Avatar photoaquila
    Moderator

    Witaj
    Na górnym panelu PPM Panel-> Dodaj aplet. Wybierz -> Komunikator pogodowy. Po konfiguracji i kliknięciu pojawi się drugie okno ze szczegółami.

    Ps. O masz @napcok był pierwszy :)

    #2913
    jarek_seweryn
    Forumowicz

    Ech, tak proste a zarazem trudne dla początkującego. Dziękuję bardzo za blyskawiczną odpowiedź. Coraz bardziej zaczyna mi się podobać ten system.
    A może podpowiecie jeszcze jaki program do podstawowej obróbki grafiki (kadrowanie, zmniejszanie i delikatna korekta zdjęć) oprocz Gimpa będzie hulał na tym systemie?
    Pozdrawiam

    #2915
    Avatar photonapcok
    Administrator

    GIMP moim zdaniem do tego jest najlepszy, są jeszcze Digikam i Shotwell – akurat do tego zaprojektowane programy (prosta obróbka i katalogowanie zdjęć). Więcej o takich programach możesz poczytać na bardzo fajnej stronce:
    https://404.g-net.pl/

    #2916
    kankanik
    Forumowicz

    Stonka na tej stronkce jest dużo pogramów opisywanych do obróbki zdjęć.

    #2920
    jarek_seweryn
    Forumowicz

    Panowie dziękuję bardzo za pomoc.
    Pozdrawiam

Oglądasz 7 posty - 1 do 7 (z 7 ogółem)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.